Dolar (USD)
15.951
Euro (EUR)
16.7822
Gram Altın
927.67
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

05 Ocak 2017

Üzerine alınan herkese açık çağrı

Sevgili okurlarım: o kadar sorunla aynı anda boğuşuyoruz ki sormayın gitsin. Ancak bütün bu sorunlarla baş edebilmemizin tek bir yolu var. Aile kurumunu yeniden ayağa kaldırmak. Batı taklitçiliğinin toplumumuzda her geçen gün artmasından kaynaklı birçok sorun ortaya çıkmakta. Aileyi hedef alan yayımlar, özgürlük çığırtkanlıklarının altına saklanmış yozlaştırma politikaları ve daha birçok etken.

Değerli dostlar: anne olmak herkese nasip olmayacak kadar güzel bir nimettir. Ancak toplumumuzda değer revizyonu her geçen gün artarak devam ettiği için, Bundan annelikte etkilenmeden geçmiyor.

Milli ve manevi değerlerinden uzaklaşan, inancını bilmeyen, neye inandığından haberi olmayan, materyalist bir toplum olduk çıktık. Her şeyi maddeden ibaret görmeye başladık. İnsanlar boşanmalar yüzünden evlenmekten korkar oldu. Evlenenler ise çocuk yapmaktan, yetiştirmekten. Neymiş efendim: genç yaşta çocuk sahibi olup hayatımı mı karartayım?

Önce kariyer!

Gezelim, tozalım, hayatın tadını çıkartalım, çocuk sonraki iş, çocuk hayatın bir parçası değil mi? Soruyorum size, Neden kaçıyorsunuz? Artık, çiftler çok geç yaşta çocuk sahibi olmaya başladılar. Buda beraberinde birçok problemi getirdi elbet. Çocuklarla anne ve babalar arasında bir hayli yaş farkı olmaya başladı. Buda tarafların bir birlerini anlama olanağını azalttı. Çocuklar babaanne, dede yaşındaki babalarla annelerle büyümek zorunda kaldı. Anneler babalar! Aile kurumu ülkedeki bütün kurumlardan daha önemli, kariyerinizden de, gezip tozmanızdan da, yiyip içmenizden de, her şeyden daha önemli, bu kurumu boş hevesler uğruna yıkmayın. Aile kurumu düzelirse DEAŞta biter, PKK'da yok olur. DHKP-C de tarihe gömülür. İnsanlığın yeniden ayağa kalkması için gelin yeniden ailelerimize dönelim. Anne babalarımızın elini öpelim, büyüklerimizin hayır dualarını alalım. Onları arayıp soralım. Bunları yapmazsak bizi daha kötü bir son bekliyor haberiniz olsun.

 
Advertisement Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement