Dolar (USD)
16.6785
Euro (EUR)
17.4444
Gram Altın
972.98
BIST 100
2409.83
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Türkiye'yi ve milletimizi sevmek

Rauf Tamer’i çocukluğumdan beri (50 yıldan fazla oldu herhalde) okurum. Halen de okumaya devam ediyorum. İnce ve kaliteli esprileriyle, bilgeliğiyle zihinde hoş bir tad bırakır. Hayata olumlu bakar, hep güzeli görür. Kısa ama anlamlı yazılarıyla okuyucularına yaşama enerjisi ve ülke sevgisi aşılar. Dünkü yazısında şöyle yazmış:

“Güzel şeyler görmek ne kadar güzelse, bunları konuşmak inanın daha da güzel... Küçücük şeylerle mutlu olabilen rızacı bir karakterimiz vardır ama ne yapalım ki denizlerimizden petrol fışkırsa bile üzülenlerimiz olacak.

Felaket tellallarıyla, haysiyet cellatları yıllardır yarışıyorlar. İçimizi kararttılar, yeter.

*

Eski tüfek bir komünist arkadaşım, aklı başına geldikten yıllar sonra şunu itiraf etmişti bir sohbette:

- Bizi öyle şartlandırdılar ki, bir Bulgar güreşçi, Türk güreşçinin sırtını yere yapıştırınca, ayağa fırlayıp çılgın gibi alkışladığımı hatırlarım.

*

Dün kendisini aradım. Yazının başında anlattığım şu Hatay ve Başakşehir futbol sahalarındaki centilmenlik sahneleri için ne düşündüğünü sordum:

Dedi ki:

-Sonra oturdum, bu yazıyı yazdım. Vaktinizi aldıysam affola.”

*

Gerçekten bazı kişiler var ki gözünü fanatiklik kaplamış. Sırf iktidara muhalefet olsun diye her güzel şeye, her atılıma, her gelişmeye karşı çıkıyor, küçümsüyorlar. İstiyorlar ki ülkemiz zor duruma düşsün, insanlarımız sıkıntı çeksin.

Bu kişileri sorsanız memleket sever, milliyetçi olarak kendilerini tanıtacaklardır. İnşallah diyorum Rauf beyin eski komünist dostu gibi bir gün gerçeği anlarlar ve yanlış tutumlarını düzeltirler.

 
TDV sağ
Advertisement Advertisement