Dolar (USD)
18.0643
Euro (EUR)
18.3016
Gram Altın
1022.06
BIST 100
3020.01
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Siyasi münafıklık

Din düşmanlığı, yeni bir şey değil. Tarih boyu hep var olagelmiş ve kıyamete kadar da var olacaktır. Ancak bu düşmanlığı mertçe ve açıkça yapan düşmanlardan ziyade, asıl tehlikeli olanları, münafıkça davrananlardır. Mekke müşriklerinden tutun, şu andaki birçok din düşmanı bunun örnekleri olarak verilebilir. Gerçi neredeyse tüm düşmanlar değişik kalleşliklere, sinsi planlara baş vuruyorlar. Bu günkü Küfrün cephesinde mertlikten bahsetmek pek kolay değildir. Bu günkü din düşmanları, tam da münafıkça davranıyorlar.

Şimdi dışardan olan küfürleri açık olan düşman zaten bellidir. Ama bizim mahalleden olup din düşmanlığı yapanlar, tam da münafık. Bu münafıklığı bizim mahallede icra edenler de daha çok siyasetçi olan din düşmanlarıdır. Siyasi münafıklar o kadar çok ki, çoğu kere onların iftira ve yalanları, doğru olanı bastırabilmektedir. Yani akı kara, karayı ak, doğruyu eğri, eğriyi doğru, batılı hak hakkı batıl gösterebilmektedir.

Bu siyasi münafıklar; yıllardır ıslama “orta çağ karanlığı”, “gericilik”, “çağdışı”, “Arap İslam’ı” “ acem İslam’ı” vb. ifadeleri kullanıyorlar. Kimi hangi iftirayla aldatabileceklerse, onu kullanıyorlar. Müslümanlar için de “yobaz”, “gerici” “siyasal İslamcı”, “köktendinci”, “radikal dinci”, “dinci terörist” vb. hezeyanlar… İslam’ın aziz peygamberi için; “çöl Arabı”, “deve çobanı”, Kur'an'ı Kerim hakkında da “bir deve çobanının derlediği kitap” vb. hakaretleri her vesileyle ifade ediyorlar. Tabi Kabetullah, Tesettür, Camiler, hac ibadeti vb. birçok mukaddes değerlerimizle de alay ediyorlar.

Siyasi münafıklığa bazı örnekler:

 • Eski Başbakan Şükrü Saraçoğlu: "Din zehirdir. Türkiye’den dini tamamen atabilmek için bize 30 sene lazım."
 • Eski Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt: "İslâm 14 asırlık sakat bir inançtır. İslâmiyet ilerlemeye engeldir. Bu dinle yürünmez, mahvoluruz."
 • Milletvekili Refik Ahmet Sevengil: "Allah’ı da (haşa), Sultan’la birlikte tahtından indirdik. Bizim mabedlerimiz fabrikalardır."
 • Milletvekili Kemalettin Kamu: "Kâbe Arab’ın olsun, bize Çankaya yeter"
 • Milletvekili Mehmet Şeref Aykut: "Yakılan ve ebediyen çöken Arap-Acem dini tahakkümdü. Ayet ve Hadis saymakta mana yoktur. İslam dini çökmüştür."
 • Milletvekili Canan Arıtman: "Başörtüsünü Sümerler’de fahişeler takardı."
 • Milletvekili Hüseyin Aygün: (Peygamber Efendimiz’e iftira atarken) "Arap erkekleri 7. yüzyılda 9 yaşındaki kızları koynuna alıyordu."
 • Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan: "Bizim yalancı Muhammed’e ve onun uydurduğu (haşa) Tanrı’ya ihtiyacımız yok."
 • PM Üyesi Sera Kadıgil: "O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık!"
 • Eski İçişleri Bakanı Şükrü Kaya: "Dinler işlerini bitirmiş, vazifeleri tükenmiş, yeniden uzviyet ve hayatiyet bulamayan müesseselerdir."
 • Milletvekili Ruşeni Barkın: "Din yok milliyet var. Felsefemizde din kelimesinin tam karşılığı ulusalcılıktır."
 • Eski Dışişleri Bakan Müsteşarı Tevfik Kamil Köperler: "Biz otuz sene sonra gençliğin kafasını Allah ve Peygamber gibi boş laflardan kurtarmış olacağız."
 • CHP İlçe Başkanı Osman Nuri Çerman: "Türk’ün dini Kemalizm’dir."
 • Milletvekili Celal Nuri İleri: "İnsan hayvandan ayrılınca bir nevi maymun ailesiydi. İlk atalarımız şüphesiz ormanların içinde sürü halinde serseriyane dolaşıyorlardı."
 • CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan: “3- 6 yaşındaki miniklere yönelik talepleri akıl alır gibi değil. Derslere besmele ile başlanmasının istenmesi çağdaş ve laik eğitime aykırı. Bu yaştaki çocuklara dini bilgilerin verilmesinin istenmesinin, dua ve sure ezberletilmesinin pedagojik izahı nasıl yapılabilecek. İslam dininde ibarete başlama dönemi ortada iken 3- 4 yaşındaki miniklere yapılmak istenen nedir? Anaokulu öğrencisine Kuran Kursu eğitimi verilmesinin dinde yeri olmadığına göre amacın ne olduğu açık.”

 
Advertisement Advertisement