Dolar (USD)
17.9186
Euro (EUR)
18.3441
Gram Altın
1033.72
BIST 100
2785.16
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

28 Aralık 2020

Sen Kimsin?


Bol gündemli bir haftayı geride bıraktık yine, seç beğen yaz...

Şeb-i Arus etkinliklerinde Türkçe Kur’an ve ezan okunması sıcak gündemlerden biriydi. CHP, doksan yıllık istikrarlı çizgisini korumaya devam ediyor.

Şeb-i Arus töreninde yaşananlar çok tepki almakla birlikte bu tepkilerin içinde en dikkat çekici olanı Tarihçi Murat Bardakçı’nın ‘’sırada ne var İstiklal mahkemeleri mi ? ’’ sorusuydu.

CHP’nin mazisine bakınca haklı bir soru ama bunun için belediye yönetimi yetmez, iktidara gelmek lazım. Bu millet CHP’ye ülkeyi teslim eder mi hiç?

Eskiden olsa kesin hayır derdim de, son belediye seçimlerinde pireye kızıp yorgan yakanları görünce, korkmuyor da değilim artık…

Bir haftaya ortalama birkaç skandal sığdıran CHP’nin genel başkanı ve hesap uzmanı Kemal Bey’in, uyuşturucu kaçakçıları ve organ mafyasından vergi alınması teklifi yine haftanın enlerindendi. Açıklamayı duyunca ilk olarak inanmak istemedim. Yılbaşının yaklaşması münasebetiyle yapılan şovlardan birinde çıkan bir skeç zannettim açıkçası. Çıtayı bu kadar yukarıya çıkaracağını kimse tahmin edemezdi doğrusu. Bununla birlikte, CHP iktidara gelirse bizi nasıl günlerin beklediğinin ön gösterimi gibiydi aslında yaşananlar. Uyuşturucu kaçakçılarının ve organ mafyasının gelirlerini kayıt altına aldırmak için önümüzdeki seçimde hangi partiyi tercih edeceği şimdiden belli olmuş oldu böylece...

Bu kesime yönelik seçim çalışmalarına başlanması da yerinde olacaktır,
afişler için önerimiz;

‘’ Ayrımcılık son bulacak. Organ mafyası kardeşim, uyuşturucu kaçakçısı seçmenim de vergisini verecek, rahat uyuyacak’’.

Manukyan’nın ülkede vergi rekortmeni olduğu çağdaş ve aydınlık günlerin hasretiyle nasıl da yanıp tutuşuyorlar...

Dedim ya bol gündemli bir haftaydı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’nin açıklaması, Kemal Bey’in bu haftayı hattrick ile kapatmasını sağlayabilecek pası veriyordu.
AİHM, HDP eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın ifade, özgürlük, güvenlik ve serbest seçim haklarının ihlal edildiğine hükmetti ve derhal serbest bırakılmasına karar verdi. Bu kararın ardından CHP Genel Başkanı’ndan ‘’Avrupa’dan Türkiye’nin hukuk sistemine saygı duymasını bekliyoruz’’ açıklamasını bekliyorsanız, yine hüsrana uğrayacaksınız.

Avrupa’nın ikiyüzlü tutumu herkesin malumu...
Birilerinin bu ikiyüzlü tutumu görmemeleri ise biraz da durdukları yer ile ilgili aslında. Hatırlatmak da fayda var...
2017 yılında İspanya Katalonya özerk bölgesi bağımsızlık referandumu yapmış ve merkezi hükümetin buna tutumu çok sert olmuştu. Afrika’ya, Ortadoğu’ya bol miktarda özgürlük götürüp kendilerine bırakmayı unutmuş olsalar gerek, kendi içlerinde bu tarz bir isteğe en küçük bir tahammül göstermemişlerdi.

Katalonya Özerk bölgesi başkanı ülkesini terk etmek zorunda kalmış ve İspanya hükümetinin hakkında verdiği tutuklama kararı neticesinde Belçika’da tutuklanmıştı. En son Belçika hükümeti iade etmemekte direniyordu, nasıl ve ne zaman sonuçlanır hep beraber göreceğiz.
PKK’ye verdiği desteği inkâr etmeyen, Kobani eylemlerinin ana aktörü olan Selahattin Demirtaş’ı özgürlük mahkûmu olarak gören Avrupa, herhangi bir yasa dışı eylemde parmağı olmayan Katalonya Başbakanına ise adeta bir terörist muamelesi yapmakta...

Gazetecilik yaptığı için yıllarca bir büyükelçilik binasında sığınmacı olarak yaşayan ve Casusluk Yasası'nı ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Assange 175 yıla kadar hapis cezası ile yargılandı...
Julian Assange onlar için suçlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli İstihbarat Teşkilatı’nın gizli bilgilerini açıklayan Can Dündar ise duayen gazeteci oldu...

İkiyüzlü Avrupa’nın sözde insan hakları mahkemesinin kararı sonrası CHP Genel Başkanı’nın açıklaması şöyle ‘’Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi karar verir, bu karara herkesin uyması lazım ”Dün yaptığı konuşma, “Efendim ben o karara uymam, o karara uymayacağız” Kimsin sen ya, kimsin? Şahsın devletinde bunu söyleyebilirsin. Burası Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir, sana pabuç bırakmaz"

Lafı dolandırmaya gerek yok, kimin ne olduğunu herkes gayet iyi biliyor. Kadim devletimiz ayağa kalktıkça safralarındaki taşları döküyor. Yıllarca bizden gözüküp batıya uşaklık eden FETÖ’nün beli kırıldı, PKK’nın başı ezilmek üzere...

Sırada dökülecek hangi taş var sizce?