Dolar (USD)
16.7054
Euro (EUR)
17.5168
Gram Altın
975.2
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

05 Ekim 2016

Onurlu Rezillik

Aşk mı? Olmayın derim. Ne onurlu bir rezilliktir o!

Kendiyle arasında bir alıp veremediği olanın, kendisini bir daha alamayacak şekilde vermesinden ibarettir.

İnsanın kendine kahrıdır. Durağanlığına bir dur demesidir. Sıradanlığın keyfe ermesi belki de. Bir kaldırır, uçurur. Bir indirir, batırır.

Dokunanı yakan bir ırmaktır. Başı kendi içinizden kaynayan, sonu ereğine akmadan duramayan.

Eğer hala olmadıysanız ne şanslı, ne kaderli birisiniz. Hayatınız muhakkak çok saygın bir çizgide yürümüş ve yürümektedir. Tebrik ederim o halde. Siz o mutluluk tepesine düşmedinizse hala ne güzel. Ne iyi o yanık çöplükten kendinizi toplamaya uzanmadınızsau2026

Bir tren yolunu tam da koca bir çuf çuf yola çıkmış ve üzerinize üzerinize yürüyorken kaç kez ruhunuza yatak kılmadınızsa ne hoş! Ki tren geçer, trenler geçer hala inat mı inat bir can vardır. Dokuz mu on dokuz mu sayısı belirsiz. Kalkar ve yine malum tıpış tıpış yürümektedir can evinizde olmadık tempolarla, coğrafyanızın, toprağınızın her karışında bir davul kadar canlı vuruşlarla.

Delirmiş olmalıdır aşık insan. Her gün savaş, her gün barış. İki hıçkırık koca bir bayramın ortasına düşer aşkta. Siz de şaşırır çekip almak istersiniz bu insanlığın bön bön baktığı gayr ı resmi geçitten, yürüdükçe çoğalan hıçkırıklarınızı. Ama nafileu2026Siz dokundukça kahkaha olur. Çektikçe o çöpünüze batırdığınız, kokuşmuşluklarınıza buladığınız parmaklarınızı, yeniden hıçkırmaya başlar onlar.

Asla kendinizin kölesi olmadığınız en özgür(!) anlarınızdır aşk. Başkasına adeta tapınırken bir yandan Yaratan'a geçici ihanetinizden utanır, bir yandan da bir gün illa O'na döneceğinizde daha iyi nasıl tapınacağınızın özel eğitimini yapıyor olduğunuz düşüncesine kapılır, kendinizi O'nun adına affa layık bulursunuz. Bir gün bir insan kalbi yüzünüze kapanacak olasa da, hiç çarpılmayan tek kapının Sahibine ait olduğunuzu yudumlarsınız maşuğunuzdan gizli. Merak etmeyin. O da aynı şeyi yapıyor sizden gizli.

Güvenmemelisiniz bu durumlarda asla kendinize. Bu durumlar ne idüğü belirsiz anlarınızın giderek bir ömrü kapladığı anlardır.

Ömrünüzün hepsi işte bu an'dır. Ya da işte bu ömür bu an da yaşanmış ve bitmiştir.

An'dan önce var olmamıştınız muhtemelen. Yakınlarınızın yanağını sıktığı bir büyük, okullar bitiren bir diplomalı, yeteneklerinden dolayı öne çıktıkça kendini arka sıralara koyan bir ahmak veya ne bileyim işyerinizde kariyer sahibi, çok saygın bir ölüydünüz.

Hangi yana gitseniz bir ya da bir çok yanınızı geride bırakıyordunuz. Hiçbir zaman hep birden var olamıyordunuz. Teninizi tıka basa doldurmuyordu hiçbir zaman yüreğiniz. Taşmamıştınız hiç böyle bin taşım. Ten yırtığından hiç damlamıyordu kalbinizin ahı. An geldi kendinizi bütünüyle ve hep birden görünce bayılacak gibi oldunuz. Tanıyamadınız önce böyle hep bir aradayken kendinizi. Ne çok muşsunuz! Ne kadar da yokmuşsunuz daha önceleriu2026

İşte oldunuz! Olmayın derim ama ısrarla. Ne onurlu bir rezilliktir o!

 
TDV sağ
Advertisement Advertisement