Dolar (USD)
19.028
Euro (EUR)
20.4398
Gram Altın
1203.451
BIST 100
4972.95
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

02 Kasım 2015

Milletin tokadı!

AK Parti 5 ay önce yapılan genel seçimlere göre oylarını ve milletvekili sayısını artırarak yeniden tek başına iktidar oldu.

5 aydır milletin ensesinde boza pişiren vara yoğa "Erdoğan istifa!", "Başbakan istifa!", "NATO müdahale etsin", "BM Türkiye'ye müdahale etsin!" diyenlere millet okkalı bir Osmanlı şamarı aşk etti!

İlk sandıklar açılıp sonuçlar akmaya başlayınca, yarışın sonunda bir kez daha AK Parti'nin milletin teveccühü ile ipi göğüsleyeceği anlaşıldı.

Ulusalcı, Paralel, Doğan ve PKK medyasının tüm tezviratına, yalan haberlerine, yurtdışına jurnalleme yarışına girmelerine rağmen, 'derin millet' final sahnesinde bitirici vuruşu yaptı.

***

'Derin millet' kimdir?

Televizyonlara çıkmayan, nümayiş yapmayan, slogan atmayan, hatta soran anketçilere bile "Ben bilmem, memleket için en hayırlısı ne ise o olsun" diyen kitledir, 'Derin millet.'

Sosyal medyada yüzde 50 ile CHP'yi, yüzde 30 oyla HDP'yi birinci ve ikinci parti yapan sanal kahramanlara karşı, sokağın gerçek kahramanıdır derin millet!

Derin millet;

Menderes lazımsa Menderes'i,

Demirel lazımsa Demirel'i,

Ecevit lazımsa Ecevit'i,

Erbakan lazımsa Erbakan'ı,

Erdoğan lazımsa Erdoğan'ı,

Davutoğlu lazımsa da Davutoğlu'nu iktidara getiren dinamiktir!

***

Bu seçim sonucunun özeti şudur:

Millet, ABD'den AB'ye, İsrail, İngiliz ve Alman gazetelerinden Paralel medyaya, Doğan'dan ulusalcı ve PKK medyasına kadar hepsinin ortak düşman haline getirdiği AK Parti'nin arkasında durarak "yeni ve güçlü Türkiye" için ona tam destek vermiştir.

***

Bu sonucu kestirmemde etkili olan bir örneği anlatayım.

Gazetemizin Yurt Haberler Müdürü Cahit Hınıslıoğlu, daha bir ay önce oğlunu evlendirdi. Gelin hanım Erzurum'dan İstanbul'a geldi, burada yaşıyorlar. Oğlunun sandık kaydı İstanbul'da, gelininki ise Erzurum'da. Cahit abi, daha çiçeği burnunda olan gelin hanımı, bir günlüğüne Erzurum'a yolcu ettiklerini anlattı. Oyunu kullanıp geri gelecekmiş.

İşti "İlk günkü aşkla" dediğimiz yeniden başlangıcı anlatıyor bu anekdot.

***

AK Parti, sadece Türkiye'de milletin iktidarda olmasını istediği bir parti olmaktan çıkmıştır. Gazze'den Şam'a, Somali'den Bosna'ya kadar dünyanın dört bir yanındaki mazlumların da umududur artık.