Dolar (USD)
18.5743
Euro (EUR)
18.2753
Gram Altın
1011.62
BIST 100
3392.13
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

31 May 2022

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

FİLİSTİN bütün Müslümanların vatanıdır; vatan ise namustur. Namusunu kaybeden her millet zelîl olmaya mahkumdur.

Daha çok geç olmadan ifsâda uğramış yurtlara, çiğnenen hürmetlere, akıtılan kanlara, katledilen bebeklere, dokunulan ırzlara, yetim bırakılan çocuklara, oğlunu yitirmiş annelere, dul kalmış kadınlara, yıkılmış yuvalara ve dahası feryâd ü figan eden mustazaflara sahip çıkma vaktidir. Tıpkı bundan 12 yıl önce “ölümü öldürerek” Gazze’ye yardımına koşan bir avuç mücahid gibi...

Biz yürürsek; zulüm korkar, biz koşarsak; zulüm kaçar, biz bir olursak; mazlum hürce yaşar.

*

1947’den beri Filistinlilere hayat hakkı tanımayan, kana ve işgale doymayan siyonist İsrail; Filistin’de dünyanın gözünün önünde soykırım gerçekleştiriyor. Siyonistler sütünün gereğini yaparken, imanın şartı olarak “Lâ ilâhe illâllâh Muhammedün Resûlullâh”ı kalpleriyle tasdik, dilleriyle ikrâr eden Ümmet-i Muhammed fitne ateşinde yanıyor.

Rabbinin “Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” (Enfâl, 46) âyetine muhalefet edenler yüzünden İslâm beldelerinde kan ve gözyaşı hiç eksik olmuyor.

Katil İsrail 1947’den düne, dün bugüne kadar Filistinlilere hayat hakkı tanımamak için ölüm kusuyor. Çocuk, yaşlı, kadın demeden ölüm kusan bombalarla katliam yaparken, adaletin çivisinin çıktığı dünya susuyor. Savaş filmlerindeki kareler gibi ajanslardan dram ve dehşet dolu görüntüler akarken en çok da İslâm âlemi susuyor.

Çağlar ötesine seslenen merhum Mehmed Âkif Ersoy’un, “Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey! / Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? / “Tarih”i “tekerrür” diye tarif ediyorlar; / Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?..” dizeleri hiç unutulmasa da yine, yeniden bir kez daha kendini hatırlatıyor.

*

Bugün yaşananlar aslında dünün tekerrürü gibi...

Siyonist İsrail yine ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya, Gazze’ye bomba yağdırırken sivil inisiyatif olarak mustazaflara yardım için yola çıkan iyilik gemisi Mavi Marmara’ya binen “ölümü öldüren” bir avuç mücahid, katil İsrail’in karşısına inanç, vicdan ve adaletin sesi olarak çıkmıştı. Ve kana susamış katiller iğrenç oyunlarını bir kez daha devreye sokmuştu.

Tıpkı Kudüs’te, Şeyh Cerrah’ta, Gazze’de, Han Yunus’ta, Batı Şeria’da olduğu gibi uluslararası sularda, Akdeniz’in açıklarında ölüm kusmuştu.

31 Mayıs 2010 Pazartesi günü PKK bir koldan, siyonist İsrail bir koldan ciğerparelerimizi vurmuştu. Hatay’daki Deniz Askeri Üssü’müzde 6, Gazze’ye yardım götüren “Rotamız Gazze Yükümüz İnsani Yardım Konvoyu”nda 64 canımızı yaralamış, 10 mücahidimizi de şehid etmişti.

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!..

Ölümü öldüren” 16 canımıza kıydılar, iyilik fedaimize, iyilikte yarışan mücahidimize kıydılar... Onlarca değil, milyonlarca bedende asla kapanmayacak yara açtılar...

Siyonist İsrail’in Gazze’ye insani destek vermek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010’da düzenlediği kanlı baskında şehid düşen İbrahim Bilgen’i, Ali Haydar Bengi’yi, Cevdet Kılıçlar’ı, Çetin Topçuoğlu’nu, Necdet Yıldırım’ı, Furkan Doğan’ı, Fahri Yaldız’ı, Cengiz Songür’ü, Cengiz Akyüz’ü, Uğur Süleyman Söylemez ve dahi bütün şehidlerimizi UNUTMADIK!.. Aradan 12 yıl değil, 12 asır geçse de UNUTTURMAYACAĞIZ!..

Sizin aziz canlarınıza kast edip, kanınızı akıtanları “dünyanın hakimleri” affetse de; her şeyin sahibi Allah asla affetmeyecek.

Bütün şehidlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhlarına el-Fâtiha.

***

HÂMİŞ:

Bugün, İskenderun ve Mavi Marmara baskınlarıyla yasa boğulduğumuz günün 12. seneidevriyesi. Türk milleti, Mavi Marmara’nın 12. yılında, Özgür Kudüs davasına ve aziz şehitlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan hunhar saldırının 12. seneyidevriyesinde “Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor” temasıyla yürüyüş düzenlenecek. Genç İHH ile Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilecek yürüyüş, 18.30’da Fatih Camii’nden başlayıp Edirnekapı Şehitliği’nde son bulacak. Yürüyüşün sonunda ise İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım katılımcılara hitap edecek.

 
Advertisement Advertisement