Dolar (USD)
18.4634
Euro (EUR)
17.8622
Gram Altın
968.6
BIST 100
3260.15
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

26 May 2021

Hesaplaşma çok büyük

Her şey Başkan Erdoğan’ın İsrail’in katliamlarına ve işgaline karşı dünyanın gözü önünde "One Minute” itirazıyla başladı ve bu itiraz hâlihazırda “Dünya Beş’ten Büyüktür” isyanıyla devam ediyor. Bugünlere gelene kadar ise çok ağır imtihanlardan geçti, çok badireler atlattı Türkiye ve öncü kadrolar. Bu çıkışları yapanlar, yüz yıl önce kapatılan parantezi açmaya, büyük dirilişi gerçekleştirmeye ve başına örülmüş sömürgeci ağları ümmetin başından atmaya çalışan öncü kadrolardır. Mısır’daki, Filistin’deki, Irak ve Suriye’deki mazlum ve mağdurun sesi, kaderi ve umududur bu isyan bayrağını açanlar.

***

Emperyalist çevreler hiçbir zaman, “vicdan, ahlak, adalet ve hukuka” bakmaz ve bakmadı da. Bu odaklar, güce ve çıkarlara bakar. Güce taparlar. Güç en iyi haklılık göstergesidir onlar için. İsrail haksız ve hukuksuz bir şekilde Filistin topraklarını amansızca ve korkusuzca yıllardır işgal ediyor, terör ve şiddet uyguluyor. BM’nin İsrail aleyhine olan kararlarını tanımıyor, uygulamıyor. Çünkü yegâne ve sarsılmaz koruyucusu ABD’ye ABD’yi yöneten Yahudi lobisinin gücüne güveniyor. Bugün dünyaya ABD yön veriyorsa ABD’ye de savunma sanayisini, finansı, basını elinde tutan zengin Yahudi aileler yön veriyor. Ne kadar güçlü iseniz o kadar haklısınız, ne kadar zayıf ve pısırık iseniz o kadar suçlusunuzdur. Ne demişti İngiltere eski Başbakanı Lord Palmerson: “İngiltere’nin ebedi dost ve düşmanları yoktur, değişmez çıkarları vardır.” Bu ahlaksız ilke halen geçerlidir. Güç odakları oyunu daima bu kurala göre, acımasız bir şekilde özellikle de Müslüman halklar üzerinde oynar.

bayrak (1)_3391454b388a9ac393a5d8921e0ea7b3.jpeg

***

Tarihin yeniden yapıldığı ve yazıldığı çok zorlu süreçlerden geçiyoruz. 100 yıl sonra öncü kadrolarla sırtındaki kamburu atıp ayağa kalkmaya çalışan, değişim ve dönüşüm hamlesinde büyük yol alan Türkiye, uluslararası boyutlu bir saldırı altında. Dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin doğrudan saldırılarına maruz kalıyoruz. Akıl almaz kirli oyunlar ve kirli senaryolar devrede. Eski sularına dönmeye ve hayat bulmaya çalışan kirli sermaye, kirli siyaset ve kirli medya akıllara durgunluk veren bir işbirliği halinde. Türkiye'yi, şiddet, kaos, terör, ekonomik kriz ve darbe girişimi ile hizaya ve dize getirmeye ve de yüzyılın ardından yeniden oluşturmayı planladıkları haritaları dayatmaya çalışıyorlar. Uluslararası ilişkilerde proaktif ve ön açıcı bir Türkiye yerine, “şiddet, kaos ve terör sorunuyla boğuşan, pazarlık masasında diz çöktürülen bir Türkiye” istiyorlar.

bayrak (2)_53d116e4de0d64bbe2ea0e5c6e9082cb.jpeg

***

Önce “Gezi Olaylarıyla” başlayan, kaos pompalayan, sözde çevre hassasiyetini kullanan bir dış müdahale yaşandı. Tutmayınca, 17-25 Aralık yargı darbesi işleme kondu. Bu ihanet de püskürtülünce sırayı, boş durmayan uluslararası güçlerin desteğiyle kurulan ve büyütülen taşeron örgütler eliyle tanzim edilen vekâlet ve cehalet savaşı yani 15 Temmuz darbe girişimi aldı. Hesaplaşma çok büyük, topyekûn saldırıya karşı yurdun her sathında amansızca bir topyekûn kardeşlik müdafaası gerekiyor. Bu vatan, her zaman direnişin sembolü, insanlığın yurdu, destanların kalesi, ümmetin umudu olmuştur. Artık sahada da olacağız masada da. Korkmayın, susmayın bu adaletsiz düzene Cumhurbaşkanımız Erdoğan gibi itiraz edin! Taşıdıkları canın Allah’tan emanet olduğunu bilenler, baskıdan ve hatta ölümden asla korkmaz, davasından geri adım atmaz.

***

Bu ülkede doğan, yaşayan ve bu ülkenin nimetleriyle karınlarını doyuran birileri, çıkarları için tüm dünyayı ve masum insanların geleceğini ateşe atmayı göze alabilir. Bu kimseler ne kadar güçlü olursa olsun; biz hakkın, halkın, merhametin ve adaletin yanında; darbecilerin, vesayetçilerin ve mandacıların karşısında yer almaya devam edeceğiz. Yedi düvele ilaveten dâhili bedhahlar, vatanımıza yani namusumuza cephe almışsa; vatan ve kardeşlik savunması, direnişe geçilmesi en büyük ahlaki sorumluluktur. Bütün ideolojik farklılıkları, etnik ve mezhepsel sorunları, düşünsel saplantıları bir tarafa bırakalım. Sımsıkı asılalım ortak gemimizin mukaddes küreklerine. Bu vatana sadık olan her üyesi biliyor ve haykırıyor ki: Dava artık vatandır, dava artık namustur.” Yoktur bundan ötesi. Bu ülkenin büyük yürüyüşüne öncülük edenleri, onlarla birlikte yürüyen kadroları, onlara destek veren vatanseverleri hain ilan edenler, yok etmek isteyenler değil, onlara direnenler tarihe geçecektir.

 
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement