15 Eylül 2021

Bizansist kin kusanlar

 

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu, CHP’nin kuruluşu ile kutladılar(!)

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladılar,

Bigadiç’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladılar.

Atalarımız, kanını dökerek bu topraklarımızı işgalci ve düşman olan Yunanlılardan kurtarmıştı. Vatanımızın bu topraklarını Haçlı tortusu Yunan işgalinden kurtaranlar Anadolu’nun Müslüman evlatları askerlerimiz idi, ama kutlamalarda CHP’li belediyeler ile arka bahçesi ÇYDD’lilerin bu etkinliklerde hakaret ettikleri işgalci Yunan değil, vatanını kurtaran Müslümanlardı.

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünde çarşaf giyen bir kadının zincirlenerek kutlamaya konu edilmesi tam bir rezalet ve kepazelikti. CHP’li Belediye ile birlikte ÇYDD’nin tertiplediği skandal gösteride, çarşaf giyen bir kadın önce zincire vurulmuş, yanında Yunan Sirtaki’si oynatılmış ve sonra kadın kurtarılarak(!) çarşafı çıkarılmıştı.

Mehmetçik, çarşafına dokunan işgalci Yunan’ı denize döküyor ama ÇYDD ile CHP uğruna şehadet şerbeti içtiğimiz örtümüzü çıkartıyor.

Aslında yazıya başlarken şöyle demeliydim:

CHP’liler, partilerinin 98. Kuruluşunu, İzmir’i işgal eden Yunan askerlerini Mehmetçiğin denize dökmesinin 99. yıldönümü dolayısıyla buruk kutladı. Bu burukluğu gidermek için de CHP’liler kutlamalarında, yaşadıkları üzüntünün sebebi olan bu milletin, uğruna can verecek kadar sevdiği değerlerine saldırdı.

Evet evet, bu daha sahici oldu.

Yoksa CHP İzmir’de, Edremit’te Yunan işgalcilerin denize döküldüğü yerde Yunan’ın en tanıdık folklorunu çalıp oynarken aynı zamanda Yunan’ı denize döken askerlerin peçeli, çarşaflı annelerine hakaret eder miydi?

 

Rivayet olunur ki bir Hristiyan isteksiz ve mecburen Müslüman olmaya karar vermiş. Münafıklık gereği bu isteksizliğini hissettirmemek için ezan okununca camiye gidip namaz kılıyormuş. Ancak cami yolu üzerinde bulunan kilisenin önünden geçerken kiliseye bakıp iç çekerek: Her ne kadar camiye gitsem de gönlüm senden yana bilesin, diyormuş.

 

Bu hadise CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Edremit teşkilatını, keza ÇYDD’yi ne kadar yansıtır ayrı mesele, lakin kutlamalarda Müslüman hanımların giysilerinden olan örtüsünü skeçlerine konu ederek inancımıza ta’n etmeleri tam bir Yunan aklı, Haçlı vicdansızlığı, Bizansist anlayışın ürünüdür.

 

Biliyorlar ki Sütçü İmam Fransız’a ilk kurşunu sıkarken asıl sebep Fransız askerinin Antepli, Maraşlı kadınların örtüsüne el uzatması idi. Yoksa iyice bir hazırlığın ardından vuracaklardı Fransız keferesini.

 

Bunu CHP iyi biliyor,

Kendilerine Fransız’ın, Yunan’ın, İngiliz’in uşaklığını layık görmelerine bir şey demem, ama bizim, onların uşağı oldukları efendilerinin yaptıklarını unutmamamız gerekiyor:

Bu ülke 80 yıl boyunca Anadolu topraklarını işgal eden,

Anadolu insanını katleden,

Bağımsızlığımıza kasteden,

Dinimize, değerlerimize, örf ve adetlerimize küfreden keferenin ve onların yerli uşaklarının sergiledikleri alçaklıklarla uğraştı bu millet.

 

Bizansist idareciler yüzünden millet 80 yıl boyunca kimi zaman 70 sente muhtaç edildi, kimi zaman da savaşta iken baruta, kurşuna muhtaç bırakıldı.

Ve 80 yılın sonunda millet “Artık Yeter!” diyerek bağımsızlığını geri aldı,  ilelebet kaybetmemek üzere…

 

Edremit Belediyesi ve CHP’si bunu pekala biliyor, bildiği için bu tür alçaklıklara başvuruyor.

Ama inanın bu bir kısım CHP’lilerin inancımıza saldırmalarını yadırgamıyorum. Diğer CHP’liler vatanlarını severler, bunlardan, ihanetlerinden beridir.

Bakınız;

Bizden olup yani Müslüman olan, Türk olan ve suyun öbür tarafında, yani Yunanistan’da, Bulgaristan’da kalan kardeşlerimiz yok mu?

Var.

Onlar sevincimizle sevinip, üzüntümüzle üzülmüyorlar mı?

Evet.

Hatta bu yüzden katledilen, hapishanelere atılan kardeşlerimiz olmadı mı?

Oldu.

Başka ne diyeyim?..

 
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement