Dolar (USD)
15.9586
Euro (EUR)
16.7949
Gram Altın
929.608
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

08 Mart 2017

Ben CHP'li olsam

Değerli okurlarım: dün akşam haber kanallarına şöyle bir bakayım dedim. sayın Kılıçtaroğlundan başkasının yapamayacağı bir olaya yine tanıklık etmek durumunda kaldım. Cumhur başkanı başka olacak, Başbakan başka olacak Neden bunu anlatmıyorlar diye serzenişte bulunuyordu bir radyo programında. Sn Başbakan da kendine has uslubuyla Kemal bey dağıtmış zaten diye bir latife yaptı katıldığı bir tv programında. okadar haklıydıki söylediğinde. Bukadarınada pes yani demiştir her halde Chp'li arkadaşlar. Kendimi Chp'ye gönül veren birisinin yerine koydum. Genel başkanım yılda 3 büyük gaf yapıyor. Girdiği bilmem kaçıncı seçimden Ana muhalefet partisi olarak çıkıyor, daha neya Hayır dediğini ve milleti neye hayır demeye çağırdığını bilmiyor. her halde gider sn genel başkanım artık sizin yaptığınız gaflar yüzünden insanlara diyecek bir sözüm kalmadı artık bırakın bu partinin genel başkanlığını iktidar olamıyoruz bari rezil olmayalım derdim. Şimdi Chpeli kardeşlerime bir Tavsiyede bulunacağım. Kemal Klıçtar oğlundan kurtulmak için bile evet diye bilirsiniz fakat bundan daha önemli şeyler var sizin evet demeniz gereken.

Ben CHP'li olsam kesinlikle evet derdim. Hem de CHP'nin hayır dediği sebeple evet derdim. Şöyle ki, mevcut sistemde iktidar olamıyoruz, olacağa da benzemiyoruz, olmak gibi bir derdimiz de yok gibi duruyor üstelik halimizden memnunuz. Talih yaver gitti diyelim, en fazla koalisyon ortağı olacak ve iktidarı daha önceleri hep olduğu gibi bir başkasıyla paylaşmak zorunda kalacağız. Şöyle güçlü bir geliş olmayacak yani bu. O hep küçümsediğimiz yüzde elli birleri bulmamız imkansız. Ama Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde öyle mi ya? Hayır!

Memleketim için bir temenni değil, Halk Parti'li kardeşlerim için sevindirici bir tespit olsun diye arz edeyim: Ekonomi allak bullak olsa, dolar alsa başını gitse, insanlar tamamen duygusal(!) sebeplerle varsa sandık başına, AK Parti'den illallah etseler... Biz de halkın ekseriyetinin nezdinde Halk Parti'li olmasına rağmen kabul görecek, ismi telaffuz edilebilsin diye ekmekli sloganlar bulmamızı da gerektirmeyecek birisini Cumhurbaşkanı adayı yapsak... Yüzde ellinin üstünde aldığımız bir oyla Beştepe'yi mesken tutsak fena mı olur? Şöyle bir çıksak balkonlara biz de. Eski genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu çıkıp gelse bir konuşma yapsa balkondan. Bir seçim akşamının muzafferiyetini hiç olmazsa emekliliğinde yaşasa. İyi gidiyorduk yahu, niye Genel Başkan'ı harcadın şimdi demeyin, bu işin Kılıçdaroğlu ile olmayacağını siz benden daha iyi bilirsiniz. Bu referandumdan evet çıkarsa, meselenin Kılıçdaroğlu'na hayıra döneceğini, hayırcıların hayırlı bir iş yaparak yeni bir Genel Başkan bulacağını ve zaten ilk Cumhurbaşkanlığı seçiminde Halk Partisi'nin adayının bir başkası olacağını şuracığa yazayım da hem CHP'li kardeşlerime yeni bir umut olsun, hem de hemde Tarihe bir not düşmüş olalım.

Hasılı kelam Evet diyen Her Chp'li partisine büyük bir iyilik yapmış olacak.

Hayır diye meydanlarda gezen kılıçtaroğlu bence her konuşmasında Evet diyenlerin sayısını arttırıyor. Sussa hayır oyları daha fazla çıkacak bundan emin olun.

Chp Sayın Erdoğana çoktan razı olmuş durumda. Ancak Cumhur başkanının yaptığı hamlelerle Chp'ye sonsuza kadar iktidar yüzü göstermeyeceğini gördükleri için sana razıyız, ancak senden sonra bari bizi rahat bırak dedikleri için hayır demiyorlarsa başkada bir şey demiyorum. Sizleride Allaha emanet ediyorum. Chp'li kardeşler dediklerimi yabana atmayacaktır.

 
Advertisement Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement