Dolar (USD)
17.9331
Euro (EUR)
18.4099
Gram Altın
1039.38
BIST 100
2864.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Batının İhvan'ı durdurma çabaları

Eskiden batılılar ve batılı uşakları, “demokrasi” “insan hakları” “hukuk devleti” “uygarlık” “medeniyet” falan dedikleri zaman, kimi garibanlar bu sözcüklerin gerçek olduğunu zannederdi. Ama kendi çıkar ve menfaatleri uğruna ayak bastıkları kıtaların asil ve yerli halklarına soykırım ve katliam uygulayarak yok eden vahşi batıyı, bilenler biliyordu. Ulaşım ve iletişimin altın çağını yaşadığı günümüzde ise, bu gerçeği aklıselim herkes apaçık biliyor. Zavallı batılıların bu propagandalarına, şimdi kargalar bile gülüyor.

Şu anda net olarak görülüyor ki, “Demokrasi” ve “insan hakları” sloganlarını ağzına sakız yapan batı, her renkten idarecilerle anlaşıyor. Yeter ki, batının çıkar ve menfaatlerine aykırı davranmasınlar. Yönetim şekilleri ve unvanları önemli değil. Emir, Sultan, Kral, Askeri Cunta, başkan veya cumhurbaşkanı falan, fark etmez. Hatta Suud, İran ve İsrail tipi şeriatla yönetilseler de fark etmez. Onlar için önemli olan, idarenin küresel çetelerin kontrolünde devam etmesidir.

İşte ihvan buna yanaşmıyor. Üstüne üstlük, batıla karşı, hakkı hakim kılma mücadelesinden vaz geçmiyor. Nasıl vaz geçsin ki, İhvan’ın iman ettiği naslar, Kur'an ve Sünnet, yani İslam, bunu her Müslümana farz kılmıştır. Namaz, oruç, haz, zekat nasıl farz ise, hakkın hakimiyeti için çalışmak da aynı öyle farzdır. İçki, kumar, faiz, zina vs. nasıl haram ise, hakkın hakimiyeti için çalışmaktan geri durmak da öyle haramdır.

Sonuç olarak batı, yani küresel çeteler, çok iyi biliyorlar ki, İhvan, kendilerinin yıllardır sürdürmekte oldukları dünyanın efendisi olma planları için, en büyük tehdittir. Zira İslam’ın temel ilkelerinden taviz vermeden, ehlisünnet itikadı üzere, rabbani ve şümullü bir İslami cemaat, durdurulmadıkça, onların tüm planları, emekleri ve masrafları çöp olacaktır. Peki batı ihvanı durdurabilecek mi? Elbette durduramayacaktır. Zira kafirler istemese de Allah (cc) nurunu tamamlayacaktır.

İşte bu da Delil Bazı Ayetler

· Onlar bir tuzak kurdular. Farkında değillerken Allah da bir tuzak kurdu. Bak, onların tuzaklarının sonucu nasıl oldu: Biz onları ve kavimlerini topyekûn helâk ettik. İşte zulümleri yüzünden harabeye dönmüş evleri! Şüphesiz bunda bilen bir kavim için bir ibret vardır. (Neml 50-52)

· Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler. (Nahl 16/61)

· Nice memleketleri helâk ettik. Onlara azabımız gece uykusuna dalmışken yahut gündüz istirahat hâlinde iken gelmişti. Azabımız kendilerine geldiğinde, “(Biz bunu hak ettik.) Gerçekten biz zalimler olmuştuk” demekten başka söyleyecekleri kalmamıştı. (A’raf 7/4,5)

· Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.(İbrahim 14/42)

· Ve askerleri yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve gerçekten bize döndürülmeyeceklerini sandılar.Biz de onu ve askerlerini yakaladık ve onları denize attık (Orada boğuldular). (Kasas 28/39)

· Zulmedenleri o korkunç uğultulu ses yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekaldılar. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez. (Hud 11/67,113)

· Biz onlardan önce, kendilerinden daha zorlu nice nesilleri helâk ettik de ülke ülke dolaşıp kaçacak delik aradılar. Kaçacak bir yer mi var? (Kaf 50/36)

· Zalimler (ileride) nasıl bir devrilişle devrileceklerini görecekler. (Şu’ara 26/227)

Kaldı ki, İhvan’ın kaygısı, başarı veya başarısızlık değil, Allah'a (cc) kulluktur. Eğer yaptığı amelle Allah'a (cc) karşı kulluk görevinin hakkını vermişse, ne ala. Sonucu zafer de olabilir, zahiri alemde hezimet de. Ama kul, hedefe varmaktan değil, hedefe varmak için çalışmakla mükelleftir. 124 bin peygamber gelip geçmiş. Bazıları Nuh (as) gibi 950 yıl çalışıp didinmiş, ama sonunda sadece, 18 veya 80 kişinin hidayetine vesile olabilmiştir. Bazıları da Resulullah (sav) misali, 23 yıl gibi kısa bir davet devresiyle milyonların hidayetine vesile olmuş ve sonraki kısa dönemlerde milyonlarca insan ona ümmet olma şerefine ermiştir. Bu hidayet kervanına 1450 yıldır, milyarlarca insan katılmaya devam ediyor ve kıyamete değin de devam edecektir. Ama tüm peygamberler, ecirlerini eksiksiz alacaklardır. Tabi aynı gayeyle, aynı hedeflere doğru emin adımlarla yürümekte olan, tüm İslam davetçileri için de aynı kural geçerlidir. Gayret bizden, takdir Allah’tandır (cc). Subheneke... Bihamdike... Esteğfiruke...