Dolar (USD)
20.9783
Euro (EUR)
22.5975
Gram Altın
1313.16
BIST 100
5114.97
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Trabzon'da şiddetli yağış ve heyelan!

Trabzon'da şiddetli yağış sebebiyle yaşanan heyelanda çift yönlü ulaşıma kapanan Akçaabat-Düzköy karayolu ekiplerin yoğun çalışmasıyla açıldı. Bazı bölgelerdeki binaların giriş ve zemin katlarını su bastı.

Trabzon'da şiddetli yağış ve heyelan!
23 Ağustos 2018 11:16:00

Trabzon'da şiddetli yağış sebebiyle yaşanan heyelanda çift yönlü ulaşıma kapanan Akçaabat-Düzköy karayolu ekiplerin yoğun çalışmasıyla açıldı. Bazı bölgelerdeki binaların giriş ve zemin katlarını su bastı.

Trabzon'da şiddetli yağış sebebiyle yaşanan heyelanda Akçaabat-Düzköy karayolu çift yönlü ulaşıma kapandı.

Şehir merkezi ve ilçelerde etkili olan şiddetli yağış yüzünden Akçaabat-Düzköy karayolunun Alsancak mevkisinde heyelan meydana geldi.

Yamaçlardan yola akan toprak birikintisi ve kaya parçaları dolayısıyla yol çift yönlü ulaşıma kapandı. Karayolları, belediye ve ilgili kurumların ekipleri yolun ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Ekiplerin yoğun çalışmasıyla ulaşıma açıldı

Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, yaptığı açıklamada, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanın ardından ekiplerin yoğun çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Akçaabat-Düzköy karayolunun heyelan nedeniyle ulaşıma kapandığını anımsatan Şenel, "Ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu, kapanan Akçaabat-Düzköy karayolu yeniden ulaşıma açıldı. Trafik şu an çift yönlü olarak akışını sürdürüyor." dedi.

Bu arada, kentteki yağış dolayısıyla bazı binaların giriş ve zemin katlarını da su bastı.

Ekiplerce söz konusu binalara dolan suların tahliyesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Şiddetli yağıştan en çok üç ilçe etkilendi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sağanak dolayısıyla bazı mahallelerde su taşkını ve toprak kayması olayları yaşandığını anımsatarak, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin tüm noktalara anında müdahale ettiğini vurguladı.

Trabzon'un ciddi şekilde sağanağa maruz kaldığını aktaran Gümrükçüoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Şükürler olsun ki herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Yağıştan en çok etkilenen ilçelerimiz Akçaabat, Yomra, Arsin ve Sürmene. Bazı mahallelerimizde su taşkını ve heyelan yaşandı. Kapanan tüm yollarımıza müdahale edilmiş olup gerekli çalışmalar ivedilikle yapılmaktadır. Gerekli tedbirler alınmıştır."

Advertisement Advertisement