Dolar (USD)
20.9783
Euro (EUR)
22.5975
Gram Altın
1313.164
BIST 100
5114.97
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

TBMM Genel Kurulu toplandı
21 Mart 2023 15:40:10

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

Bilgiç, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Konya Büyükşehir Belediyesinin Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında yürüttüğü çalışmaları anlattı.

Devlet ve milletin dayanışma içinde olduğunu dile getiren Etyemez, depremden etkilenen şehirleri her alanda yeniden ayağa kaldıracaklarını belirtti.

AK Parti'li belediyelerin deprem sonrası bütün imkanlarıyla fedakarca çalıştığını aktaran Etyemez, depremzedelerin yanında olduklarını ifade etti.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaşananları kimsenin unutamayacağını, unutmaması gerektiğini söyledi.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da halen çadır, konteyner bekleyenlerin olduğunu belirten Kılıç, "Bölgede çamurda, yağmurda hala yalın ayak gezen çocuklar var. Acısını, kaybını yeni yeni anlamaya başlamış ağıt yakan analar, babalar var. Onları bu liste savaşlarına kurban etmeyeceğiz." dedi.

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik de Iğdır'ın sorunlarına ve ildeki deprem riskine değinerek, olası bir depremde ortaya çıkabilecek sorunlara ilişkin bilgi verdi.

Advertisement Advertisement