HB web masthead
Dolar (USD)
16.1059
Euro (EUR)
17.3072
Gram Altın
966.88
BIST 100
2375
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Spor Muhabiri Vefat Etti

Spor Muhabiri Vefat Etti

Hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Zaman gazetesi spor muhabiri, yazar Hacı Hasdemir vefat etti.

08 Kasım 2013 18:12:00

Hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Zaman gazetesi spor muhabiri, yazar Hacı Hasdemir vefat etti.

Hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi görenZaman gazetesispormuhabiri, yazar Hacı Hasdemirvefat etti.Yaklaşık 1 yıldır kanser tedavisi gören tecrübeli spor muhabirlerinden Hasdemir, öğlen saatlerinde hayatını kaybetti.Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin(TSYD), Hasdemir'in vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Acımız sonsuz.Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz" denildi.
Galatasaray MESAJ YAYINLADI
Uzun yıllar Galatasaray muhabiri olarak görev yapan Hasdemir için sarı-kırmızılı kulüp de başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Uzun bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele eden Zaman gazetesinin Galatasaray'ı takip eden spor muhabirlerinden Hacı Hasdemir'in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm spor basın camiasına başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ileAKParti İstanbul Milletvekili eski futbolcu Hakan Şükür de Hasdemir'in vefatıyla ilgili,sosyal paylaşım hesapları üzerinden verdikleri mesajlarda üzüntülerini dile getirdiler.
BAKAN KILIÇ VE Hakan Şükür'DEN TAZİYE MESAJIBakan Kılıç
, "Zaman spor muhabiri ve yazarı Hacı Hasdemir için emr-i hak vaki oldu. Allah rahmet eylesin" derken, Şükür, "Hacı Hasdemir kardeşimi kaybettik. Başımız sağolsun.Rabbim mekanını cennet etsin. Rabbim ailesine, sevdiklerine Sabr-ı Cemil nasip etsin" ifadelerini kullandı.Hacı Hasdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın futbolculuk yıllarını anlatan "Aman Babam Görmesin" ve 2002 Dünya Kupası Finallerine katılan A Milli Takım futbolcularının hikayesini kaleme alan "Yıldızların Dünyası","İstanbul'un 100 Spor Kulübü"adlı kitapların da yazarıydı.
KAYNAK: HABERLER.COM
Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement