Dolar (USD)
20.9783
Euro (EUR)
22.5975
Gram Altın
1313.16
BIST 100
5114.97
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Sözcü TV, Muharrem İnce'yi yayından kovdu

06 Mart 2023 10:45:28

Ruhat Mengi, Sözcü TV'de CHP yönetimine çete diyen Muharrem İnce ile yayına son verdi.

Sözcü TV’de Ruhat Mengi’nin sunuculuğunu yaptığı Her Açıdan programına katılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Altılı Masa’yı bombaladı. Altılı Masa’yı eleştiren İnce’ye karşı Ruhat Mengi ise Altılı Masa’nın avukatlığını yaptı.

İnce, Altılı Masa’ya yönelik eleştirilerde bulundu

Yayına katılan Muharrem İnce, Altılı Masa’ya yönelik eleştirilerde bulundu. İnce yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Milletimize bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hayal görmeyin diyorum. Neden masadan bir şey olmaz? Mayınlı konuların hiçbirini konuşmadılar. Kürt sorununu konuşmadılar. İstanbul Sözleşmesi'ni konuştular, açıkladılar ama metne yazamadılar... Ali Babacan çıktı 'Türklüğü tartışalım' dedi. İki gün geçti 'Anayasanın ilk dört maddesini tartışalım' dedi. Şimdi böylesi bir yapıdan başarı çıkmaz. Bunlar milletin gözünün önünde oldu. Uydurmuyorum bunları. Onun için bir şey çıkmaz diyorum.”

Mengi, Altılı masanın avukatlığını yaptı

Muharrem İnce’ye cevap veren Mengi, “Altılı masanın son açıkladığı mutabakat metninde bazı konuları eksik görebilirsiniz ama bunlar tamamlanabilir de...” ifadesini kullandı.

İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden uygulanacağına vurgu yapan Mengi, “İstanbul Sözleşmesi'ni gelir gelmez yeniden getireceklerini söylediler. Biz bunu iyi hatırlıyoruz.” dedi.

İnce ise “Söylediler ama metne yazmadılar” diye karşılık verince Mengi, “Ama söylediler... Bunu derhal yapacağız dediler. İleride metne de yazarlar.” cevabını verdi.

'Bunlar Ali Cengiz oyunları!'

Ruhat Mengi’nin sözlerine cevap veren Muharrem İnce ise bunun bir aldatmaca olduğuna vurgu yaptı ve şunları ifade etti:

“Ruhat Hanım bakın... Temel Karamollaoğlu'nu mutlu etmek için 'Bak arkadaş şöyle bir formül bulalım, biz konuşalım ama yazmayalım. Sen tabanına yazılmadı dersin biz de söyledik deriz.' Bunlar Ali Cengiz oyunları!”

'Altılı masanın sözcüsü gibi konuşuyorsunuz'

“İstikrar, uzlaşma gereklidir fakat ortada bunlar yoktur. Netameli (mayınlı) hiçbir konuda anlaşmamışlardı. Mayınlı konuları halının altına süpürdüler” diye eleştiren İnce’ye Mengi, “Süpürmediler” diye karşılık verdi.

İnce ise “Ya siz altılı masanın sözcüsü gibi konuşuyorsunuz” tepkisinde bulundu.

'Çete dedirtmem' dedi, saate baktı: İsterseniz kalabilirsiniz

Mengi’nin muhalif partilerinin birbirlerine muhalefet etmesi gerektiğini söylemesinin ardından İnce, “Ben ilkelerin peşindeyim” cevabını verdi.

“Bu ilkelerden biri hakaret etmeden eleştirmektir. Mesela ‘çete’ diyerek…” ifadesiyle CHP yönetimine çete denilmesinden rahatsız olan Mengi’ye İnce, “Ben çeteye 'çete' derim” tepkisini gösterdi.

“Ben de 'çete' dedirtmem” diyen Ruhat Mengi, ardından saatine bakarak İnce’ye “Sayın İnce, 45 dakikayı geçti ama isterseniz kalabilirsiniz” dedi.

Programının olduğunu söyleyen İnce ise kısa süre içerisinde yayından ayrıldı.

Advertisement Advertisement