Şehit aileleri ve gazilerden 'helalleşelim' diyen Kılıçdaroğlu'na tepki

Şehit aileleri ve gazilerden 'helalleşelim' diyen Kılıçdaroğlu'na tepki

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan izleyip hain kakışmaya 'Tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu'nun, 'Helalleşme' çağrısı samimi bulunmadı. Şehit yakınları: Yine seçim yatırımıysa hakkımız zehir zıkkım olsun

16 Kasım 2021 00:03:16

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan izleyip hain kakışmaya 'Tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu'nun, 'Helalleşme' çağrısı samimi bulunmadı. Şehit yakınları: Yine seçim yatırımıysa hakkımız zehir zıkkım olsun

EZGİ ÇELİK / ANKARA 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçmişte toplumda açtığı yaralardan dolayı helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldığını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından “Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım” demişti. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin üzerini “tiyatro” diyerek örtmeye çalışan, her fırsatta toplumu geren açıklamalara imza atan, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye destek veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun samimiyetini sorgulayan şehit aileleri ve gaziler, bu söylem değişikliğinin bir tiyatro veya seçim yatırımı olabileceğine dikkat çekti.

Necmi Perçin_2acdf81f99b25abda1c4299b7a8d59f5.jpg

“Kemal Kılıçdaroğlu samimi mi?”

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimi sırasında şehit olan 17 yaşındaki şehit Rüstem Resul Perçin babası Necmi Perçin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısına yanıt verdi. CHP’nin PKK’nın siyasi kanadı HDP ile işbirliğinden ve şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan’a sessiz kalmasından rahatsızlığını dile getiren Perçin, Kemal Kılıçdaroğlu’na samimi olup olmadığını sordu. İyi Parti’li Lütfü Türkkan meselesini hatırlatan şehit babası Perçin, “Bazı siyasetçilere bizim canımıza, malımıza, namussumuza laf söylemek serbest gibi oldu. Çünkü onlar elit, fildişi kulelerde yaşayan insanlar. Bu düşüncede olan hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Onların olma sebebi biziz, bizim oluş sebebimiz onlar değil. Burada asıl önemli olan, Kemal Kılıçdaroğlu samimi mi? Gerçekten helalleşmek istiyorsa, yaptıklarından pişmansa, canı, namusu üzerine söz veriyorsa hakkım helali hoş olsun. Ama bu bir tiyatroysa, oyunsa ve yine bir seçim yatırımıysa hakkımız zehir zıkkım olsun” diye konuştu.

“Milletin sinir uçlarıyla oynamayın”

Erol Bulut_8fe176afa83f3c29c35c989f30e1e0fb.jpg

15 Temmuz hain darbe girişiminde gazi olan 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut, Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısıyla güven vermediğini dile getirdi. Bulut, “Kılıçdaroğlu’nun samimiyetini sorguluyoruz. Geçtiğimiz günlerde gazilerimizden biri taziye ziyareti sırasında Kılıçdaroğlu’na Lütfü Türkkan meselesinde sessiz kaldığı için tepki gösteriyor. Bunun üzerinde Kılıçdaroğlu, ‘ben sizin haklarınız yanındayım’ diyor. Bu milletin aklıyla alay ediyor. Gaziler ve şehit yakınları olarak bizim haklarımız sadece para, pul değil. Bizim önceliğimiz sadece vatan. İyi Parti’li Lütfü Türkkan meselesine sessiz kalıyorsun, ortağınla beraber ‘burası Kürdistan’ diyorlar sesiniz çıkmıyor, millete de ağza alınmayacak laflar ediyor ortağın sen yine hiçbir şey demiyorsun. Milletimiz her şeyi görüyor. Bu millet çok basiretli bir millet. Siz sanıyor musunuz ki ben HDP’nin talimatlarına uyacağım bir taraftan da mütedeyyinlerden oy alacağım. Akıllarına başlarına alsınlar. Milletin sinir uçlarıyla oynuyorlar. Siz Atatürk’ün partisini temsil ediyorsunuz. Bırakın onun bunun uşağı olmayı da milletin hizmetkârı olun. Riyakârlıktan artık vazgeçin. Samimi olarak milletin önüne gelin” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

 
Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement