Opel Mokka yenilendi

Opel Mokka yenilendi

Türkiye'de otomobil tutkunlarının ismine aşina olduğu Mokka, Opel'in gelecek çizgilerini taşıyan öncü model olarak yenilendi. Teknolojisi, sürüş konforu, güvenliği ve boyutuyla yeni Mokka, bir şehirlinin gün içindeki tüm ihtiyaçlarını karşılamakta iddialı.

21 Haziran 2021 01:00:00

Türkiye'de otomobil tutkunlarının ismine aşina olduğu Mokka, Opel'in gelecek çizgilerini taşıyan öncü model olarak yenilendi. Teknolojisi, sürüş konforu, güvenliği ve boyutuyla yeni Mokka, bir şehirlinin gün içindeki tüm ihtiyaçlarını karşılamakta iddialı.

Türkiye’de 1 milyon adetten fazla satış rakamına ulaşan Opel, gelecek 10 yılın tasarım detaylarına göz kırpan yeni Mokka’yı tanıttı. Online düzenlenen etkinlikte otomotiv gazetecilerinin karşısına çıkan Opel Türkiye yöneticilerinin tanıttığı yeni Mokka tasarımı, teknolojisi ve sürüş destek sistemleriyle B SUV sınıfının lideri olma iddiasıyla satışa çıktı. 

Mokka, 350 litre bagaj hacmi, 130 beygir gücündeki 1.2 litre turbo beslemeli benzinli moturu, AT8 otomatik şanzımanı, dijital Pure Panel kokpiti, 3 donanım seviyesiyle 365 bin 900 TL’den başlayan fiyatıyla gün içinde araç kullanan bir şehirlinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. 

MOKKA SINIFININ LİDERİ OLACAK

Online toplantıda yeni Mokka ile ilgili konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Daha fiyatını açıklamadan 250’den fazla Yeni Mokka sattık. Ay sonuna kadar bunun 500 adedi aşmasını bekliyoruz. Bu senenin tamamına baktığımızda Yeni Mokka satışımız 5000 adet. Gelecek sene ise bunu ikiye katlayarak 10 bin adet Mokka’yı Opel severlerle buluşturmayı planlıyoruz. Buradaki planımız Yeni Mokka’nın tüm Opel satışları içinde yüzde 15’lik bir pay alması ve sınıfının lideri yapmak” diye konuştu.

ALT YAPI VE MÜŞTERİ HAZIR DEĞİL

Toplantıda ‘Elektrikli Mokka’nın ne zaman geleceğiyle ilgili soruya cevap veren Girgin, “Biz elektrikli araç planında teknolojik olarak hazırız. İşte, elektrikli Mokka’mız tam arkamızda duruyor. Hatta şu an şarj oluyor. Acele etmememizin çok temel bir nedeni var. Biz, burada adet peşinde değiliz. Daha pazarın tam anlamıyla elektrikli otomobile hem altyapı anlamında hem de müşteri anlamında hazır olmadığını görüyoruz. Yeni açılan tüm bayilerimizde de elektrikli araç altyapısı ve şarj istasyonları şu an kuruluyor. 2022’nin ikinci yarısında da ilk olarak elektrikli Corsa’yı ve elektrikli Mokka’yı tüketicimizle buluşturacağız” dedi.

opelmokkakokpit_8bed805c63d33413d4fedca280dcbc16.jpg

OPSİYON DEĞİL STANDART

‘Sunumda bir çok araçta opsiyon olarak bile sunulmayan özelliklerin yeni Mokka’da standart sunulacağı belirtildi. Bu özellikler nelerdir?’ sorumuza Ürün Yöneticisi Berk Soylu’nun cevabı: 

“- LED farlar, Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi Elegance’dan itibaren standart.

- Güvenlik özelliklerinde; Şerit Takip Sistemi, Aktif Acil Frenleme, Yorgunluk Tespit Sistemi standart.

- 7 inç dijital gösterge paneli ve 7 inç multimedya ekranı tüm donanımlarda standart.”

MOTOR SEÇENEĞİ ve PERFORMANS

- 130 beygir güç ve 230 Nm tork

- 1.2 litre turbo beslemeli benzinli motor

- 9,2 saniyede 0-100 km/s ve 200 km/s maksimum hız

- 100 km ortalama 4,9 litre yakıt tüketimi

- 8 ileri otomatik şanzıman

- Eko, Normal ve Spor modu

opelmokka_77db1598482810ec59e94f9f906f2766.JPG

FİYATLAR

- Elegance : 365 bin 900 TL

- GS Line : 377 bin 900 TL

- Ultimate : 397 bin 900 TL

Yorumlar

 
Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement