Kuveyttürk Sol
Kuveyttürk Sağ

Sahne bu kez TTB Başkanı'nda: TURKOVAC'a saldırdı

Sahne bu kez TTB Başkanı'nda: TURKOVAC'a saldırdı

Teröristbaşı Öcalan için özgürlük isteyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı şimdi de "Aşı milliyetçiliği yapamayız" deyip TURKOVAC aşısını kötülemeye kalktı.

15 Ocak 2022 16:01:00

Teröristbaşı Öcalan için özgürlük isteyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı şimdi de "Aşı milliyetçiliği yapamayız" deyip TURKOVAC aşısını kötülemeye kalktı.

Türkiye, Türkovac ile Kovid-19 aşısı üreten dokuz ülkeden biri oldu. Ancak salgının başından beri Kovid’le mücadeleyi sekteye uğratmak için seri yalanlara başvuran Türk Tabipleri Birliği, yerli aşının üretimi sonrası TURKOVAC'ı hedefe koydu.

İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Dün "neden kendi aşımız yok" diyen TTB, bugün yerli aşıyı itibarsızlaştırma propagandasına başladı. TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, "Ortada bir aşı yok, aşı olduğu iddia edilen bir solüsyon var" demişti.

Salgının ilk dönemlerinde ise Türkiye, Çin ile aşı görüşmeleri yaparken, "aşı yok" diye propaganda yapan TTB, aşı tedarik edildiğinde ise "Faz-3 çalışmasında az denek kullanılmış" diyerek vatandaşı tereddütte bırakmaya çalışmıştı.

BU KEZ TTB BAŞKANI FİNCANCI SAHNEYE ÇIKTI

Alman ve Yunan medyasının da yerli aşıyı kötülemek için referans gösterdiği TTB yönetimi bir kez daha TURKOVAC'ı kötüledi. Terör bağlantılarıyla gündemden düşmeyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, "Aşı milliyetçiliği yapamayız" dedi.

TERÖR DOSYASI KABARIK

Meslek örgütü gibi davranmak yerine terör örgütlerinin ve teröristlerin sözcülüğüne soyunan Türk Tabipleri Birliği, sık sık terör örgütü PKK ile anılıyor. Yönetimindeki isimlerin birçoğu, terör bağlantılarıyla dikkat çekiyor. Tabipler Birliği, bugüne kadar; PKK’ya yönelik operasyonlara karşı çıktı.

YPG’nin sözde eş başkanına "barış ödülü" verdi. Bölücü terör örgütünün hiçbir eylemini "terör" olarak nitelendirmedi ve kınamadı. Türkiye’nin sivilleri öldürdüğünü söyleyip yargılanması çağrısında bulundu.

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar

 
Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement