Dolar (USD)
19.0859
Euro (EUR)
20.6128
Gram Altın
1197.467
BIST 100
4997.8
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Motorine indirim geliyor

Motorine, bu gece itibarıyla 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor.

Motorine indirim geliyor
01 Şubat 2023 09:38:40

Motorine, bu gece itibarıyla 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Benzin ve motorinde indirim var mı?

Motorine 2 Şubat Perşembe gününden itibaren 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 23.41 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 21.08 TL'ye satılıyor.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Kaynak: NTV

Yorumlar (1)

Gültekin
Akar yakıttaki indirim, bindirimlerin son bulmasını diliyoruz, çünkü bu tablo halk tarafından hiç hoş karşılanmıyor, idarecilerimiz iki gün, üç gün, bir hafta sonrasını nasıl göremezlerde, insanı strese sokan kararları peşi sıra alarak insanları bunalıma sokuyorlar. Bir kere zam yapın veya indirim yapın tam yapınız ki bu zamlar sık sık gündeme gelmesin. Hele hele seçim yaklaşırken sorumluların tedariklerin ham maddesi olan akar yakıta zam yapmayı kesinlikle bırakmalıdır, aksi halde gergin olan halk sandıkta hiç beklenmeye olumsuz sonuçlar çıkabilir, hiç bir siyasetçi anketlere güvenmesinler.
1 ay 3 hafta önce Yanıtla
TDV ramazan
Kızılay sağ