Dolar (USD)
20.9783
Euro (EUR)
22.5975
Gram Altın
1313.164
BIST 100
5114.97
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Kuntz'dan oruç oyuncularla ilgili iddialara yanıt

AMilli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yarın Hırvatistan'la oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Kuntz'dan oruç oyuncularla ilgili iddialara yanıt
27 Mart 2023 16:55:24

AMilli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yarın Hırvatistan'la oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Alman teknik adamın açıklamaları şöyle:

"Genel bakıldığında bu 2 maç farklı bir durumda. Ermenistan konusu tüm konu itibariyle hassas bir konuydu. Oynadığımız rakip çok değişiklikler yapmıştı. Yeni bir teknik direktör ve oyuncularla oynadılar. Maç başladığında da istediğimiz performansı sahaya yansıtamadık."

'Hırvatistan, dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi'

"Karşımızdaki rakip, Hırvatistan, dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi. Bireysel performansları çok yüksek ve oyunu domine etmeyi seven bir takım. Favori takım biz değiliz"

'Kasım ayında da 3'lü sistemle oynadık'

"Kasım ayındaki maçlarda aslında 3'lü oynadığımızda Çağlar da kadrodaydı. Son maçın hazırlığında bu konu üzerinde çalıştık ama belki sahaya yansıtmakta zorluk çekmiş olabilirler. İlk devrede aslında eksik olan futboldaki temel ihtiyaçlardı. İkili mücadeledeki gerekli olan güç-kuvvet, istek, uyanıklılık... Eğer siz bunları yansıtmadığınızda hangi sistem oynarsanız hiçbir anlamı kalmıyor."

'Ben Ramazan'a saygı duyuyorum'

"Ramazan ayına saygı duyuyorum. Kesinlikle bu nedenle oyuncuları kadroya alıp almama gibi bir şey yok. Bunlar tamamen dedikodu. Bütün kararlarımızı oyuncuların performanslarına göre veriyoruz."

"Aslında bu soru beni biraz düşündürüyor. Bu tarz durumların, bilhassa sosyal medya üzerinden hem bizim işimizi hem de sizin işinizi ne kadar zorlaştırdığını gösteren bir durum. Bu yüzde yüz bir yalandır! Ama Ermenistan maçından sonra da bana soruldu. Aynı zamanda Hırvat basın mensubundan da sorulan bir soru. Bizler, şu konu hakkında çok iyi düşünmemiz gerekiyor; bu tarz durumları yayan ve yaymaktan zevk alanlar ile nasıl bir iletişim halinde olmamız gerekli? Bu hem bizim hem de sizim için daha iyi."

Advertisement Advertisement