Dolar (USD)
18.4532
Euro (EUR)
17.8848
Gram Altın
974.1
BIST 100
3281.61
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İzmir Belediyesi çöpleri mahallelere döküyor

İzmir Belediyesi çöpleri mahallelere döküyor

İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi'nin bir mahalleye çöpleri boşaltması, İzmirlilerin tepkisini çekti.

18 Ağustos 2022 13:15:50

İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi'nin bir mahalleye çöpleri boşaltması, İzmirlilerin tepkisini çekti.

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Hilal Mahallesi, adeta çöp depolama alanına dönüştü. CHP'li Konak Belediyesi, ilçenin çöplerini mahallede bulunan bir sokağa boşaltıyor.

İlçenin göbeğindeki mahallede anlam verilemeyen bu durum vatandaşları isyan ettiriyor.

Sokağa biriktirilen çöplerin neden olduğu kötü koku ve pis görüntü nedeniyle CHP'li belediyeye tepki gösteren mahalleli, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş'a dert yandı.

Mahalleli isyan etti

Konak Belediyesi tarafından soruna ilişkin herhangi bir çözüm üretilmezken, İzmir Büyükşehir Belediyesi de sessizliğe bürünmüş durumda.

'CHP buradan gitmediği sürece İzmir selamete kavuşmaz'

Öte yandan Konak'ta oluşan çöp dağları nedeniyle İzmir'deki CHP'li belediyelerin yönetiminden şikayet eden bir vatandaşın sözleri dikkat çekti.

İzmirli vatandaş,"45 senedir burada oturuyorum. Bornova’da da oturdum ben İzmir’in bütün yerlerini gezdim. Şu CHP buradan gitmediği müddetçe İzmir selamete çıkmaz" ifadelerini kullandı.

Ak Parti'li Baydaş, Batur'u tiye aldı

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş Hilal Mahallesi'nde yaptığı bir videoyu yayınlayarak, yapılan bir araştırmada en başarılı 4'üncü belediye başkanı olarak gösterilen Abdül Batur'u "Bu ünvanı Hilal Mahallesi'ni çöp depolama alanına çevirerek almış olmalı" sözleriyle ti'ye aldı.

Sosyal medya hesabı üzerinden videolu paylaşım yapan Sait Başdaş paylaşımında, "Türkiye’nin en başarılı 4. İlçe Belediye Başkanı olan Sn Abdül Batur’u tebrik ediyorum. Konak’ın göbeğindeki Hilal Mahallesini çöp depolama alanı olarak kullanan Belediye Başkanımız ünvanını bu projeyle aldı kanımca" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Şafak

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement