Dolar (USD)
18.4375
Euro (EUR)
17.8024
Gram Altın
971.92
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na çağrı

İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na çağrı

İçişleri Bakanlığı: YSK'da olmayan bilgileri nasıl temin ettiğini açıklamalı. Aksi takdirde suç duyurusunda bulunulacak.

10 Ağustos 2022 20:08:05

İçişleri Bakanlığı: YSK'da olmayan bilgileri nasıl temin ettiğini açıklamalı. Aksi takdirde suç duyurusunda bulunulacak.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’nun;" YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir.Aksi takdirde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinden ötürü Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir gazeteye verdiği röportajda "...bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'nun elinde de yok..." ifadeleri üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerek duyulmuştur.

'Sayın Kılıçdaroğlu'na buradan çağrıda bulunuyoruz'

1- YSK'nın elinde olmayan ancak sizin elinizde bulunduğunu söylediğiniz bilgiler hangi ise kurumları hedef göstermek, şaibe oluşturmak ve zan altında bırakmak yerine bu bilgilerin kaynağının neresi olduğunu kamuoyuna açıklayınız.

2- Eğer bahsettiğiniz konu, YSK'nin her yıl siyasi partilere verdiği bilgilerin partilerce tasnifi ise kamuoyunu yanılttığınız ve kurumları töhmet altında bıraktığınız için hemen özür dileyiniz.

3- Yukarıda belirtilen hususların açıklanmaması halinde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinin adli bir vaka olmasının yanı sıra vatandaşlarımızın açıkça "fişlenmesi" anlamına da geldiğinden Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır."

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement