Dolar (USD)
16.3577
Euro (EUR)
17.544
Gram Altın
974.796
BIST 100
2407.54
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Soylu'dan Özkoç'a: Gevrek gevrek gülüyorsun

Soylu'dan Özkoç'a: Gevrek gevrek gülüyorsun

İçişleri Bakanı Soylu'nun terörle mücadele verilerini paylaştığı toplantıda tartışma çıktı. Soylu ve CHP'li Özkoç arasında çıkan tartışmaya HDP'liler de dahil oldu.

22 Kasım 2021 13:47:21

İçişleri Bakanı Soylu'nun terörle mücadele verilerini paylaştığı toplantıda tartışma çıktı. Soylu ve CHP'li Özkoç arasında çıkan tartışmaya HDP'liler de dahil oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis plan ve Bütçe Komisyonu'nda terörle mücadele konusunda açıklama yaparken tartışma çıktı.

Bakan Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özkoç'a: "Ben gülmüyorum, oradan sürekli bana gülerek bakma. Ben terörle mücadeleyi anlatıyorum. Ben gülmüyorum. Sürekli oradan gülüyorsun. El hareketinde bulunma." diye tepki gösterdi. CHP'li Özkoç da Soylu'ya, "Haddini bil." dedi.

Terörle mücadelenin nasıl olduğunu anlatmaya çalıştığını vurgulayan Soylu, Özkoç'u kastederek, "El sallama, parmak sallama. Terörle mücadele yapmamız hoşuna gitmiyor. Orada şehit veriyoruz, evlatlarımız şehit oluyor, sen gevrek gevrek gülüyorsun. PKK'ya, HDP'ye her evden bir oy istediniz. Siz istediniz, sizin genel başkanınız istedi." ifadesini kullandı.

HDP'NİN DE DAHİL OLMASIYLA GERGİNLİK YAŞANDI

Tartışmaya, HDP milletvekillerinin de dahil olması üzerine gerginlik yaşandı.

Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, araya girerek milletvekillerini sakin olmaları konusunda uyardı. Tartışmanın uzaması üzerine Yılmaz, birleşime ara verdi. Tartışma, verilen arada da bir süre devam etti.

Soylu, HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç'un, "Sen, Türkiye'yi böyle yönetiyorsun" sözüne, "Sen, PKK'dan talimat alıyorsun" karşılığını verdi.

'İŞİNİZ GÜCÜNÜZ İFTİRA, YALAN' 

Soylu, uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin açıklamaları sırasında, HDP sıralarından laf atılması üzerine, "Ben şimdi kimin uyuşturucu kullandığını söylerim." dedi. Bunun üzerine tartışma çıktı.

Bu sırada HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, "Sayın Bakan, 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıkla." sözlerine ise Soylu "Ben 10 bin doları söylerim ama siz başka bir şey söylemek zorundasınız. Gazi Meclisin mehabetine bir saygınız varsa Kılıçdaroğlu'nun bundan iki yıl önce söylediği, Meclis'te ByLock kullanan milletvekillerini tek tek açıklamayan... İşiniz gücünüz iftira, yalan." karşılığını verdi.

Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, araya girerek milletvekillerini sakin olmaları konusunda uyardı.

Salon çok kalabalık olduğu için her şeyi göremediğini söyleyen Yılmaz, "Sayın Bakan'ımız, 'Bana laf atıldı.' diyor. İkili diyaloglara girmeyelim. Böyle bir usulümüz yok. Lütfen sakin olalım, zaten sayı fazla, sıkıntılı bir ortam var. Laf atanlara rica ediyorum, laf atmayın. Gün boyunca herkese söz vereceğim." şeklinde konuştu.

Tartışmanın ardından sunumuna devam eden Soylu, "Sayın Başkan, metnimden çıkmak istemiyorum. Bir değil, birçok kez laf atıldı. Bana laf atılmazsa konuşmamı bitireceğim." dedi.

Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement