Dolar (USD)
15.8128
Euro (EUR)
16.8627
Gram Altın
947.088
BIST 100
2356.63
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Eşkıyalara artık dur demek lazım

Eşkıyalara artık dur demek lazım

FAİZ LOBİSİNE HAYIR.. Tüm ülke olarak faiz lobisine, ülkemizi semiren EŞKİYA kılıklı insanlara, kuruluşlara, oluşumlara karşı topyekün bir karşı çıkma hareketi başlamalıdır. Yurdumuzun kaynaklarını yiyip tüketen eşkiyaların da artık yaptıklarına son verilmelidir.

17 Aralık 2021 08:00:00

FAİZ LOBİSİNE HAYIR.. Tüm ülke olarak faiz lobisine, ülkemizi semiren EŞKİYA kılıklı insanlara, kuruluşlara, oluşumlara karşı topyekün bir karşı çıkma hareketi başlamalıdır. Yurdumuzun kaynaklarını yiyip tüketen eşkiyaların da artık yaptıklarına son verilmelidir.

ALİ RIZA DEMİRCAN HOCA

MUHTEREM din kardeşlerim. Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Bu haftaki Cuma Sohbetimizde, ülkemizin kaynaklarını sömüren eşkiyalar üzerinde duracağız. Eşkıya Dünyaya hükümdar olmaz diyorsanız yanılıyorsunuz. Para- Faiz lobisi ve oluşturup resmileştirdikleri bankacılık düzeni dünyada da ülkemizde de hükümdar. Hem de ne hükümdar.

Polis-Jandarma eşkıyanın düşmanıdır. Eşkıyaya korku salar, tepelerine biner. Yakalar adalete teslim eder. Yılarca hapishanelerde süründürür.

Ama bu eşkıya başka eşkıya. Kanunlar ondan yana. Resmi kurumların koruması altındadır. Modern görünümlüdür. Üstelik ülkenin saygın kişilerini oluşturur.

Bu eşkıyanın toplam yapay/kaydi parasal gücü çoktur. Kendi parasının faizini alsa neyse. Parasal varlığının onlarca katını kredi olarak kullandırtır. Onların da faizini alır. Tam olarak toplumun kanını emer.

Sömürücü zalimler doyar mı? Şimdi de dağıtılan milyonlarca kredi kartıyla bütün bir millet borçlandırılıyor. Tüketici kredi reklamlarından da geçilmiyor. Çıt çıkaran yok.

Hulâsa işveren borçlu, çiftçi borçlu, esnaf borçlu, vatandaş borçlu. Ülke borçlu.

Yaklaşık bir rakamla ifade edersek Ülkemizin yalnızca 500 milyar dolar dış borcu var, üçte ikisi özel sektörün. Bu borç artık taşınabilir değil. Cumhurbaşkanımız Fetö ile mücadelede yalnızdı. Ama toplum Fetöya karşı tavır koyabildi. Faiz konusunda da yalnız. Ama toplumun bu faizci eşkıyaya bilinçli bir karşıtlığı da yok. Üstelik çevresindekilerden eblehçe savunanlar da var.

AK Parti iktidarı bu güne kadar sürdürdüğü ekonomik politikalarla bu işi götüremez. Hele hele dış politikada milli hamleler yapar, savunma sanayiini güçlendirirken…

Silkinmesi lazım. Hamle yapması lazım. Cumhurbaşkanımızla birlikte fiili atılımlar yapması ve gerekli köktenci yasaları oluşturucu adımlar atması-attırması lazım.

İktidarı ve muhalefeti ile Ey Büyük Millet Meclisi üyeleri, neredesiniz? Özelliğiniz kavga etmek ve laikliğe taparlık mıdır? Niçin borca dayalı para basım sistemi ile faiz sömürüsünü araştıran bir komisyon kurmuyorsunuz?

Ey Kemalistler, ey sosyal demokratlar, ey çağdaş yaşam dernekleri-barolar-odalar, ey ant-i emperyalist Müslümanlar, neredesiniz?

Ey para ve faiz sömürüsünü ağzına alamayan kâğıttan aslan ülkemiz ekonomistleri! Sizden utanç mı duymalıydık. Alternatif modelleri bana sormaya kalkmayın. Beraberce üreteceğiz, ararsak muhtaç olduğumuz kadroları içimizde buluruz.

Advertisement Advertisement
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement