Advertisement Advertisement

Er Rakip Esmaül Hüsnasının faziletleri...

Er Rakip Esmaül Hüsnasının faziletleri...

Er Rakip Esmaü Hüsnada yer alıyor. Er Rakip Her varlığı ve her olayı hemen görüp, gözeten anlamına geliyor. Er Rakib Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Er Rakib zikrinin Ebced değeri nedir? İşte Er Rakib isminin anlamı, fazileti ebced değeri, zikir günü ve saati...

03 Şubat 2021 17:36:43

Er Rakip Esmaü Hüsnada yer alıyor. Er Rakip Her varlığı ve her olayı hemen görüp, gözeten anlamına geliyor. Er Rakib Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Er Rakib zikrinin Ebced değeri nedir? İşte Er Rakib isminin anlamı, fazileti ebced değeri, zikir günü ve saati...

Er Rakip Esmaü Hüsnada yer alıyor. Er Rakip Her varlığı ve her olayı hemen görüp, gözeten  anlamına geliyor. Er Rakib Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Er Rakib zikrinin Ebced değeri nedir? İşte Er Rakib isminin anlamı, fazileti ebced değeri, zikir günü ve saati...

Er-Rakîb İsminin Anlamı Nedir?

 Her varlığı ve her olayı hemen görüp, gözeten anlamına gelen Er-Rakîb isminin anlamı birçok farklı şekillerde açıklanmıştır. Er-Rakîb isminin manalarını aşağıda sizlere açıkladık.

 - Gözetleyip kontrol eden.

 - Kendisinden hiçbir şey gizlenmeyen ve bakıp gören.

 - Bütün varlıklar için gözcü ve bütün işleri murakabesi altında bulunan.

 - Bir şeyi koruyan ve devamlı kontrol eden anlamlarına gelmektedir.

 Er-Rakib isminin ebced dereleri ve zikir saatleri bulunmaktadır. Bunlarda ilki zikir adedidir. Zikir adedi 312 saat olmalıdır. Zikir saati ise Zühre saatidir. Bunun dışında zikir günü cuma günleridir. Bu zikir Er-Rakib veya -Ya Rakîb diyerek zikir saatlerinde çekilir. 

Er-Rakib İsminin Ebced Değeri ve Zikir Saati:

Zikir Adedi : 312

Zikir Saati : Zühre

Zikir Günü : Cuma

Bu zikir Er-Rakîb – Ya-Rakîb diyerek zikir saatlerinde çekilir.

 Er-Rakîb Faziletleri Nedir?

 - Er-Rakîb ismi gizli ve aşikar, maddi veya manevi tüm işlerden Allah'ın koruması için, büyülerin bozulması için toplam 312 kez “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek okunmalıdır.

 -Bu ismi hayatından korkulan cenin üzerine 7 kez “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek okunması gerekmektedir.

 - Bu ismi çocukların dışarı çıktıkları zaman kötü hareketlerinden emin olunmak için eli çocuğun boynu üzerine konulır ve 7 kere “Ya Rakîb Celle Celalühü” denip okunmalıdır.

 - Bu ismi kişi kendü üzerine veya ehli ve evladı üzerine veya malı üzerinde “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek 7 okur ise Allah'ın emanında olur. Allah onları koruması altına alır.

Er-Rakib ism-i şerifi, gizli ve aşikar, maddi ve manevi bütün işlerinden Cenab-ı Allah’ın koruması altında olmak ve yapılan büyü ve tılsımların bozulması için, “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek 312 defa okunacak.

Er-Rakib ism-i şerifi hayatından korkulan cenin üzerine 7 defa “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek okunması gereklidir.

Er-Rakib ism-i şerifi çocuğun dışarı çıktığında kötü hareketlerinden bizinillah emin olunmak için elini çoçuğunun boynu üzerine konulduktan sonra 7 kere “Ya Rakîb Celle Celalühü” deyip okunacak.

Er-Rakib ism-i şerifi, kişi endi üzerine, yahut ehli veya evladı üzerine veyahutda malı üzerine “Ya Rakib Celle Celalühü” diyerek yedi kere okusa onlar Hak Tealanın emanında olur, Allah onları emniyeti yani koruması altına almaktadır.

Bir Hadis

“Kim bu dünyada bir müslüman kardeşinin ayıbını örterse Allahda onun bu dünyada ve ahirette ayıbını örter.”