Yedi Başak
Diyanet Vakıf

​Efnan bitkisel karışım tüketim şekli

​Efnan bitkisel karışım tüketim şekli

16 Mart 2021 15:56:19

Efnan bitkisel karışım tüketim şekli konusunda birden fazla alternatife sahiptir. Öncelikle bu ürün toz halindedir. Toz halinde olduğu için tüketimi kolaydır. Yine de tek başına tüketilmez. Genellikle yoğurtla birlikte tüketimi tavsiye edilse de, zayıflamak isteyenler meyve ile de yiyebilir. Hatta yoğurda karşı alerjisi olanlar balla da tüketebilir. Süt ile birlikte tüketimi de mümkündür.

 

Efnan bitkisel karışım, yoğurt ile birlikt tüketilmek istenildiğinde ölçek şu şekildedir:

 

İlk önce seçtiğiniz bir kase ya da tabağı içerisine iki kaşıık yoğurt koyun. Yoğurt koyarken elinizdeki kaşık yemek kaşığı olsun. Ardından bir tatlı kaşığı alın ve efnan bitkisel karışım ile doldurun. Bunu da yoğurdun üzerine koyun. Ardından ikisini karıştırın ve tüketin.

 

Meyve ile efnan tüketimi için; armut, incir, erik yada elma gibi herhangi bir meyve seçin. Ardından bu meyveyi küp şeklinde doğrayın. Daha sonra meyvenin içine iki ya da üç kaşık kadar yoğurt koyun. Son olarak da bir tatlı kaşığı efnan bitkisel karışım ekleyin. Böylece meyveli efnan karışım hazır hale gelir.

 

Yukarıda da gördüğünüz gibi efnan bitkisel karşım nasıl tüketilir sorusunun biden çok cevabı vardır. Nasıl tüketmek istediğiniz ise size kalmış.

 

Efnan Bitkisel Karışım Kullanım Süresi

 

Efnan bitkisel karışım kullanım süresi orta vadeli bir süreci kapsar. Şöyle ki; bu ürün tek seferlik kullanınılacak bir ürün değildir. Aynı şekilde birkaç gün ya da birkaç hafta kullanılıp bırakılması da tavsiye edilmez. Ortalama olarak en az 90 gün kullanılması tavsiye edilir.

 

Efnan Bitkisel Karışım Fiyatı

 

Efnan bitkisel karışım fiyatı, ürünün miktarına göre belirlenir. Doğal olarak istenilen miktar arttıkça efnan karışım fiyatı da artar. Bununla birlikte yüksek seviyelerde yer almaz. Hatta pek çok kişi için kolay ulaşılabilir seviyededir.

 

Efnan Bitkisel Karışımın İçeriği

 

Efnan bitkisel karışımın içeriği doğal malzemelerden oluşur. Bu doğal mazlemeler toplamda 11 adettir ve meyve çekirdeği, bitki kökü ile bitki tohumlarını içeren bir listedir.

 

Efnan bitkisel karışımın içeriği hakkında daha detaylı bilgi vermek gerekirse, tek tek şu şekilde açıklanabilir;

 

• Üzüm çekirdeği
• Nar çekirdeği
• Fatma Ana Eli Otu
• Isırgan tohumu
• Zerdeçal
• Keten tohumu
• Havlıcan
• Çörek otu
• Hurma çekirdeği
• Zeytin çekirdeği
• Tarçın

 

Yukarıda da gördüğünüz üzere efnan bitkisel karışımın içeriği doğal ürünlerden oluşur. Hatta bu ürünlerin bazılarını günlük hayatımızda direkt olarak tüketiriz. Dolayısıyla efnan karışım ürününün içerisinde sentetik ya da fabrikasyon bir mazleme yoktur. Doğal ürünlerden oluşan bir liste ile karşımıza çıkar.

 

Öte yandan, efnan bitkisel karışım sadece içeriği ile değil elde ediliş şekliyle de doğal bir yol izler. Toz halindeki bu karışım doğal yollar ile elde edilir. Bu sebeple fabrikasyon bir ürün değildir. Endüstriyel karışımlar içerisinde yer almaz.