Dolar (USD)
16.8853
Euro (EUR)
17.8334
Gram Altın
992.103
BIST 100
2554.08
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Can Ataklı CHP içindeki kavgaları eleştirdi

24 May 2022 19:39:05

​Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı 6 Muhalefet partisinin bir araya gelerek 2023'teki Cumhurbaşkanlığı seçimi için henüz bir ortak aday açıklayamaması ve CHP içindeki kavgaları eleştirdi.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı 6 Muhalefet partisinin bir araya gelerek 2023'teki Cumhurbaşkanlığı seçimi için henüz bir ortak aday açıklayamaması ve CHP içindeki kavgaları eleştirdi.

"CHP içinde müthiş bir birbirini yeme var"

İşte Ataklı'nın "CHP içinde müthiş bir birbirini yeme var" diye anlattığı parti içindeki adaylık krizini anlattığı o sözleri;

"Kimse konuşmasın adayımız Kemal Kılıçdaroğlu." diyorlar. Bir kısmıda hala diyor ki "Mansur Yavaş" olmazsa kazanamayız. Bir kısmı diyor ki İmamoğlu olmazsa öldük bittik... Partiti bu hale düşürüyorlar. Zaten CHP yüzde 23-24 gibi.Bu partinin içinde de İmamoğlucular ayrı, Yavaşçılar ayrı, Kılıçdarolucular ayrı olursa partiyi bitirir bunlar. Kemal Kılıçdaroğlu'nun derhal tedbir alması lazım. bana göre aday olayacak.Yani o 6'lı masa Kılıçdaroğlu'nu ortak aday diye göstermez. Kılıçdaroğlu ancak 6'lı masa dağılıp herkes kendi adayını göstersin ikinci tura bakarız denildiğinde aday olur. Ama 2. turda ciddi bir şekilde erozyona uğrayabilir.

"O zaman yıpranmayacak aday bulun"

Hiç komplekse kapılmadan açıklayın haydi. "Yıpranırmış" Neyi yıpranacak. O zaman yıpranmayacak aday bulun. Aday çıkar ortaya, istedikleri kadar yıpratsınlar.

Adaylara sahiplenme parti içinde ciddi kavgalara neden oluyor. Küslüklere neden olabilir. CHP bunu çok yaşadı geçmişte. CHP içinde müthiş bir birbirini yeme var. Bunu önüne geçilmesi lazım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'nun yaptıklarını söylediklerini düşmanlık derecesinde eleştirmeye çalışanlar var.

Kaynak: Haber 7

TDV sağ
Advertisement Advertisement