Dolar (USD)
16.6488
Euro (EUR)
17.4369
Gram Altın
973.67
BIST 100
2401.96
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

BAÜN, mezunlarının istihdamını da destekliyor

BAÜN, mezunlarının istihdamını da destekliyor

​Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında öğrenciler ile iş dünyası arasında köprü kurulduğunu ifade etti.

02 Şubat 2022 13:14:06

​Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında öğrenciler ile iş dünyası arasında köprü kurulduğunu ifade etti.

Üniversite, kent, sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında faaliyete geçirilen Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü, kuruluşunun birinci yıl dönümüne yaklaşırken, geçen zaman içerisinde farklı sektörlerde birçok işbirlikleri ve istihdam projelerine vesile oldu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, koordinatörlüğün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verirken; öğrencilerin, kaliteli eğitim almalarının yanı sıra mezuniyetleri sonrasında kalifiye iş gücü olarak istihdamlarına büyük önem verdiklerini ifade etti.

Öğrenciler iş dünyası ile iletişim halinde tutuluyor

Koordinatörlüğün, kısa sürede önemli çalışmalar yaptığını belirten Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; "Koordinatörlüğün kurulmasının ardından fakültelerimiz, yüksekokullarımız ve meslek yüksekokullarımızdaki Mezun İstihdam Ofislerimiz, sektörel iş birliklerini hızlandırdı. Özellikle Balıkesir'de çalışmayı isteyen mezunlarımızı belirleyerek mezun havuzlarını oluşturmaya başladılar. Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğümüz, şehrimizdeki iş adamları, sanayici, özel kuruluşlar ve belediyelerimiz ile sürekli iletişim içerisinde faaliyet yürütüyor.

baün_31e29ef807da93e6dd6cb108062e9496.jpg

Yerel kurum ve kuruluşların yanı sıra Balıkesir'de yatırım yapan ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren kuruluşlarla da iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Son olarak ülkemizde uluslararası ölçekte faaliyet gösteren önemli sanayi kuruluşlarından birisiyle yaptığımız çalışmayla, yeni bir istihdam sürecine daha başladık. Şimdiye kadar 130 mezunumuzun istihdamının yaptığı iş birliği çalışmasında, istihdam odaklı yeni eğitim programıyla yaklaşık 60 mezunumuzun daha istihdamı planlanıyor. Bununla birlikte yine Balıkesir'de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası ölçekli kuruluşlarla iş birliklerimiz devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi mezunlarının istihdamlarına katkı sunmaya ve bunu yaparken de Balıkesir'de kalifiye iş gücü ihtiyacına karşılık vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

TDV sağ
Advertisement Advertisement