Dolar (USD)
18.6817
Euro (EUR)
18.1144
Gram Altın
1014.53
BIST 100
3567.6
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

'Aile Destek' uygulamasını 38 bin kişi indirdi

'Aile Destek' uygulamasını 38 bin kişi indirdi

Sosyal yardım ve sosyal hizmetlere erişimi kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen "Aile Destek" mobil uygulaması toplam 38 bin 119 kişi tarafından indirildi.

18 Ağustos 2022 11:22:35

Sosyal yardım ve sosyal hizmetlere erişimi kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen "Aile Destek" mobil uygulaması toplam 38 bin 119 kişi tarafından indirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerini bir arada topladığı "Aile Destek" mobil uygulaması Mart ayında erişime sunuldu. Uygulama sayesinde vatandaşlar sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerle ilgili bilgilere kolayca ulaşarak, bu hizmetlere 7/24 başvuru yapabiliyor.

Vatandaşlar uygulamadaki sosyal hizmetler başlığı altında “Çocuk Hizmetleri”, “Engelli Hizmetleri”, “Yaşlı Hizmetleri”, “Aile Hizmetleri”, “Kadına Yönelik Hizmetler”, “Şehit Yakınları ve Gazilere Yönelik Hizmetler”, “Yurtdışı Hizmetleri”, “Sivil Toplum Hizmetleri” ve “Eğitim ve Yayın Hizmetleri” kategorileri altında sunulan hizmetlere ilişkin bilgileri, faydalanma şartlarını ve başvuru kanallarını görebiliyor.

49 farklı başlıkta verilen sosyal yardımlardan faydalanmak için başvuru yapılabiliyor

Sosyal yardımlar başlığı altında ise elektrik tüketim desteğinden doğal gaz desteğine, eğitim yardımından gıda yardımına kadar 49 farklı başlıkta verilen sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri desteklerin şartlarına ve başvuru kanallarına buradan erişebiliyor.

Yurt içi ve yurt dışından ilgi gören "Aile Destek" mobil uygulaması üzerinden e-Devlet aracılığıyla sosyal yardım ve sosyal hizmet başvuruları yapılabiliyor. Başvurunun yanı sıra yine e-Devlet kapısı üzerinden sunulan sorgulama hizmetlerine doğrudan yönlendirme linkleri sayesinde erişilebiliyor.

Vatandaşlar, uygulama sayesinde bakanlıktan gelen haber ve duyuruları da takip edebiliyor.

Uygulama 38 bin 119 kişi tarafından indirildi

Bakanlık tarafından halkın hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için kurulan ALO 183, ALO 144 gibi çağrı merkezlerinin doğrudan aranabilmesi ve Kadın Destek Uygulamasına (KADES) doğrudan erişilmesi imkânını da sağlayan mobil uygulama hizmete girdiği tarihten bu yana toplam 38 bin 119 kişi tarafından indirildi.

TGA
TGA Sağ
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement