Dolar (USD)
16.7419
Euro (EUR)
17.5128
Gram Altın
965.46
BIST 100
2435
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

5. Etnospor Kültür Festivali sona erdi

5. Etnospor Kültür Festivali sona erdi

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 5. Etnospor Kültür Festivali'nin kapanış töreni yapıldıç

12 Haziran 2022 19:10:14

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 5. Etnospor Kültür Festivali'nin kapanış töreni yapıldıç

4 gün süren organizasyonun kapanış törenine Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Bilal Erdoğan, törende yaptığı açıklamada, "Yüzbinlerce ziyaretçiye kapılarını açan, 7'den 70'e herkesin kendi kültürüne ve dünyanın her yerine dair bir şeyler bulduğu festivalin hepimizde unutulmaz izler ve hatıralar bıraktığına inanıyoruz. Gelenekleriyle tanışmak ve kültürlerini öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz, bu yıl dolu dolu bir festival yaşadı. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin, alanın her noktasında oldukça keyifli vakitler geçirdiğin gördüm." diye konuştu.

'Seneye buluşmak üzere'

Dünya Etnospor Konfederasyonu olarak önümüzdeki yıllarda daha güzel festivaller yapmak istediklerini belirten Bilal Erdoğan, şunları kaydetti:

"5 kıta ve 15 ülkede 20 kurumsal üyesi bulunan konfederasyon olarak önümüzdeki yıllarda daha güzel bir şekilde festivallerimizi yapacağız. Bir sonraki festivalimiz 4. Dünya Göçebe Oyunları. 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde İznik'te geleneksel sporları merkeze alan büyük bir organizasyonu sizinle buluşturacağız. Kapanış törenine katılan herkese ve sponsorlara teşekkür ediyorum. Seneye yeni festivalimizde çok daha büyük enerji ve coşkuyla buluşmak üzere."

TDV sağ
Advertisement Advertisement