Dolar (USD)
18.4191
Euro (EUR)
17.8508
Gram Altın
973.15
BIST 100
3281.61
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

3 kişinin ölümü 4 kişinin yaralanmasına ilişkin 5 zanlı tutuklandı

3 kişinin ölümü 4 kişinin yaralanmasına ilişkin 5 zanlı tutuklandı

İstanbul'da 3 kişiyi öldürüp 2'si polis 4 kişiyi yaralayan Güven G. ile olaylar sırasında yanında bulunan 4 şüpheli tutuklandı.

22 Eylül 2022 21:18:14

İstanbul'da 3 kişiyi öldürüp 2'si polis 4 kişiyi yaralayan Güven G. ile olaylar sırasında yanında bulunan 4 şüpheli tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından, 19 Eylül'de Başakşehir'de 3 kişiyi öldürüp 2 kişiyi de yaraladıktan sonra Fatih'te kimlik uygulaması yapan 2 polis memurunu silahla yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alınan Güven G'nin emniyetteki ifade ve işlemleri tamamlandı.

Zanlılar Güven G. ve olay gecesi kullandığı araçtaki diğer şüpheliler N.A, U.U. ve F.T. adliyeye sevk edildi. Olayda Celal M'nin öldürülmesi sırasında evde bulunan O.S. ile 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle işlemleri Çocuk Şube Müdürlüğünde yapılan A.Ü'nün de adliyeye getirildiği öğrenildi.

Küçükçekmece Adliyesine sevk edilen 6 şüpheli savcılığa ifade verdi.

Şüphelilerden O.S. ifade verdikten sonra savcılık tarafından serbest bırakılırken Güven G, N.A, U.U. ve F.T. ile 18 yaşından küçük olan A.Ü. tutuklanması istemiyle hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler Güven G, N.A, U.U. ve F.T. ile A.Ü'nün tutuklanmasına hükmetti.

Güven G. kendini "cinle" savundu

Şüpheli Güven G, savcılık ifadesinde, öldürülen Ergül M'nin mahalleden arkadaşı olduğunu, olay gecesi muhabbet etmek için eve çağırdığını, normalde uyuşturucu kullandığını ancak arkadaşıyla birlikteyken kullanmadığını ve havadan sudan konuştuklarını söyledi.

Amcası tarafından 3-4 ay önce silahla vurulduğunu söyleyen şüpheli Güven G, "O günden sonra 'Hannas' denilen cin kabilesinin reisini görmeye başladım. Bununla alakalı tedavi de görüyorum. Benim Ergül ile aramda herhangi bir husumet yoktu, tartışmadım. Hannas dediğim bu varlık silahı çekti, Ergül'ü vurdu. Neresinden vurduğumu hatırlamıyorum. Silah Ergül'ündü. Silahı Ergül'den merakım ve ileride kullanmak için istedim, bana verdi. Ardından ben evden çıktım. Arkadaşım Suat'ın evine gittim." ifadelerini kullandı.

Arkadaşının evine gittiğini, o sırada uyuşturucu madde kullandığını, Ergül'ün öldüğünden kimseye bahsetmediğini, fazla konuşmadığını, şüphelilerden A.Ü'nün kendisini aradığını ve onu eve davet ettiğini anlatan Güven G, sonrasında Ayhan M'yi ziyaret etmek istediğini, numarası olmadığı için arkadaşı olan şüpheli U.U'yu arayarak, Ayhan'ın evine götürmesini istediğini ifade etti.

Güven G, diğer şüpheliler U.U, N.A, F.T. ve A.Ü. ile birlikte Ayhan M'nin evine gittiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"A.Ü. ile daha samimi olduğum için o benimle geldi, diğerlerine 'ben müsait mi diye bakayım' dedim. Kapıyı Ayhan'ın babası Celal M. açtı, A.Ü, Celal M'yi görünce aşağıya indi. Celal M. oğlunun evde olmadığını söyledi. O sırada silah sesi duydum, Celal'in düştüğünü görünce kaçtım. Evde başka kimse olup, olmadığını bilmiyorum. Diğerlerinin yanına döndüm. Onlara Ayhan'ın evde olmadığını söyledim. Bayramtepe'ye beni bırakmak için yola çıktık. O sırada beni mahalleden biri arayarak polislerin evimizin önünde olduğunu söyledi. Ben korktuğum için amcam Hacı G'nin evine sığınmak istedim. Amcam saat geç olduğu için beni eve almak istemedi. Üst katında oturan amcamın kızı Sevim T, kapıyı açtı, içeri davet etti. Bana olayları sordu, Adem T. de yanındaydı. Daha sonra yengem Güllü G. yanımıza geldi. Polislerin niye geldiğini sordu. Ben de bilmediğimi söyledim. Daha sonra olayları tam hatırlamıyorum."

"Hannas" denilen varlığın yengesi Güllü G, amcasının kızı Sevim T. ile Adem T'ye ateş ettiğini ve kendisinin etmediğini savunan Güven G, korkusundan kaçtığını, A.Ü'nün kendisine neler olduğunu sorduğunu, "tuhaf şeyler oluyor, beni yalnız bırakma" dediğini anlattı.

Şüpheli Güven G, diğer şüpheli A.Ü. ile bir derenin kenarına oturduklarını ve sonrasında Aksaray'daki bir arkadaşını ziyaret etmek için yola çıktıklarını dile getirerek, "Arkadaşım ile konuşurken, polisler durdurmak istedi. Polis memurlarından biri bana 'kenara geç' dedi. O esnada Hannas silahı alıp, onlara ateş etti. Ben polis olduklarını bilsem asla böyle bir hareket yapmazdım. Buna karar veren Hannas'tır. Benim polislere yönelik bir kinim yoktur. Ardından A.Ü. ile birlikte kaçtık, sonra onu kaybettim. Taksiye bindim, taksiciye sürekli sesler geldiğini söyledim. Taksici çevirmeye takılmayınca bir anda üzüldüm ve onu vurmaktan vazgeçtim. Sonra Şahintepe'ye beni bıraktı." şeklinde konuştu.

Diğer şüphelilerin olaylarla ilgili olmadığını, kimseyi öldürmeyi planlamadığını ileri süren Güven G. "Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Bu cinayetleri işleyen Hannas denilen varlıktır." dedi.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement