Dolar (USD)
18.4191
Euro (EUR)
17.8508
Gram Altın
973.15
BIST 100
3281.61
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

20 il için 'sarı' ve 4 il için 'turuncu' kodlu uyarı

20 il için 'sarı' ve 4 il için 'turuncu' kodlu uyarı

Bugün ve yarın hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Kuvvetli yağış nedeniyle 20 il için 'sarı' ve 4 il için 'turuncu' kodlu uyarıda bulunuldu.

22 Eylül 2022 09:34:48

Bugün ve yarın hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Kuvvetli yağış nedeniyle 20 il için 'sarı' ve 4 il için 'turuncu' kodlu uyarıda bulunuldu.

22 Eylül Perşembe güncel hava durumu raporu yayımlandı. Rapora göre Bugün ve yarın hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşerken İstanbul'da hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, (Eskişehir hariç) İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Tokat ve Kayseri'nin doğu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

20 il için sarı 4 il için turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K.Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye için sarı kodlu uyarı yayınladı.

Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Bugün hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Mersin'in doğusunun iç kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu'nun doğusunda görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Sivas çevreleri ile Kayseri'nin kuzey ve doğu, Yozgat'ın doğu ve Tokat'ın güney ve doğu ilçelerinde etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da bu hafta hava nasıl olacak?

Hava sıcaklıklarının; mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement