Dolar (USD)
19.1551
Euro (EUR)
20.8951
Gram Altın
1207.779
BIST 100
4943.18
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Albara Web

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan ​ABD Büyükelçiliği'ne cevap

​ABD Büyükelçiliği'nin yayınladığı Güvenlik Uyarısı metnine Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız cevap verdi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan ​ABD Büyükelçiliği'ne cevap
30 Ocak 2023 16:59:38

​ABD Büyükelçiliği'nin yayınladığı Güvenlik Uyarısı metnine Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız cevap verdi.

Yıldız, cevap metninde şu ifadeleri kullandı:

''ABD Büyükelçiliği’nin Beyoğlu’nu açıkça adres göstererek terör saldırısı açıklaması yapmasını kabul etmiyoruz, reddediyoruz. İsveç’te, Danimarka’da, Hollanda’da yaşanan skandal olayın ardından ikinci kez yayınladıkları metinde amacın sadece ikaz olmadığı açıktır. Terörün ve teröristin oluşturmak istediği korku iklimi, bu adımlarla terörden önce oluşturulmakta ve faydadan çok zarar vermektedir.


Beyoğlu’nda tüm inançlar yüz yıllardır barış içinde bir arada yaşamaktadır. Her bir cami, her bir kilise, her bir sinagog ve her bir ibadet merkezi, İsveç’te, ABD’de, Avrupa’da gösterilmeyen saygıyla ve hoşgörüyle farklı inançlardaki vatandaşlarımızın hizmetindedir. Teröristin oluşturmak istediği algıya, bir devletin büyükelçiliğinin farklı bir yöntemle fırsat sunması; bu yapılırken Galata’nın, Taksim’in, İstiklal’in adının açıkça belirtilmesi talihsizliktir.


ABD Büyükelçiliği’ni Türkiye’nin imajını zedelemeye yönelik adımlardan vazgeçmeye, dini inançlara saygısızılık yapan merkezleri lanetlemeye davet ediyorum. Beyoğlumuz’da gerçekleşen son terör saldırısında yakalanan YPG’li teröristin örgütünün, kimin askerleri tarafından eğitildiğini tüm dünya milletleri bilmektedir. Vatandaşlarına bir ikaz yayınlayacaklarsa teröristi besleyen, eğiten devletlere karşı yayınlayabilirler!''

TDV ramazan
Kızılay sağ