Siyonistler Erdoğan'a karşı birleşti

SÖYLEŞİ: ÖZLEM DOĞAN

Türkiye 15 Temmuz 2016'da bir darbe kalkışması yaşadı. FETÖ teröristeri  devletinin bekası için sokaklara dökülen halka ateş açtı, üzerlerine bomba yağdırdı ve 249 kişiyi haince şehit etti. Avrupa ülkelerinden samimi bir darbe karşıtı açıklama gelmediği gibi başta Yunanistan olmak üzere bir çok Avrupa ülkesi FETÖ'cülere kucak açtı, Türkiye'nin terör örgütü üyelerinin iade talebini reddetti. Partili Cumhurbaşkanlı sistemi referandumu öncesi sandıktan açıkça ‘hayır' çıkması için medya vasıtasıyla algı operasyonu yürüten Batılı ülkeler, Erdoğan ve Türkiye aleyhinde çirkin yayınlar yaptı, gurbetteki Türk vatandaşlarına hitap etmek isteyen Türk Bakanlara konuşma hakkı tanımadı. Almanya ise PKK'nın referandum için yaptığı eyleme ses çıkarmadı. Yeni Türkiye'nin gücünden korkan Avrupa'nınn bu tutumunu eleştiren Alman Gazeteci, Aktivist Martin Lejeune'le Türkiye'yi, Avrupa'nın tutumunu ve son gelişmeleri konuştuk.

 

Almanya'nın Türkiye'yi tehdit eden terör örgütlerini desteklemesinden yola çıkarsak iki ülke arasındaki gerginlik hangi olayla başladı?

Türkiye'yi tehdit eden örgütleri Almanya zaten uzun süredir destekliyordu. PKK ve FETÖ Almanya'da çok rahat bir şekilde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor ve Türkiye'ye karşı olumsuz bir politika izliyor. Almanya'nın Türkiye karşıtlığı sözde Ermeni soykırımını tanımasıyla başladı. 600 milletvekilinden sadece bir kişi soykırımı kabul etmedi.

 

Türkiye İslam'ı temsil ediyor

Almanya sözde Ermeni soykırımını neden kabul etti, bundan ne gibi bir çıkarı var?

Alman halkına Türkiye'yi kötü ve vahşi göstermek için soykırımı kabul ettiler. Türkiye güçlü bir ülke ve İslam'ı temsil ediyor. Çok daha fazla güçlenmesini istemiyorlar.  Erdoğan'ı kendi ülkesi dışında başka ülkelerde de çok seveni olduğu için hazmedemiyorlar. Merkel'in seveni yok.

 

Bir soykırımı kabul etmek için iki tarafı da dinlemek gerekmez mi? Bu kasıtlı bir haksızlık değil mi?

Avrupa,  Türkiye aleyhine olan herkesi tek taraflı dinleyip karar veriyor. Bu Türkiye'ye büyük bir haksızlık. Batı da İslam'ı medya aracılığıyla sürekli kötülüyor.

 

 

Mursi'yle aynı kaderi paylaşsın istediler

Sizce başta Yunanistan olmak üzere bazı Batılı ülkeler FETÖ üyelerini neden iade etmemekte ısrar ediyor?

Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olmasını umuyordu. Zaten bu ülkeler FETÖ'ye kucak açmış durumda. Erdoğan'ın Mursi gibi tutuklanmasını, Türkiye'nin de Mısır gibi karışmasını bekliyorlardı. Merkel de uzun zaman darbeyle ilgili açıklama yapmadı, Türkiye'ye geçmiş olsun demedi.

 

Türkiye'den duydukları bu rahatsızlığın altında yatan sebep nedir?

Türkiye'nin dış politikasından rahatsız oluyorlar. Çünkü Osmanlı'nın geçmişte fethedip medeniyet götürdüğü topraklara yeniden elini uzattı. İnsanlık adına Suriye ve Afrika ülkelerine yardım ediyor. Oysa Avrupa emperyalist bir politikaya sahip olduğu için bu topraklara ancak doğal kaynaklarını sömürmek için gider.

 

Erdoğan İslam lideri olabilir

FETÖ ve PKK Almanya'da ve bazı Avrupa ülkelerinde eylemlerini sürdüyor. Burada Türk hükümetine bir mesaj mı verilmek isteniyor?

Batı FETÖ ve PKK'lı teröristleri Türkiye'ye teslim etmiyor, onlara faaliyet ve sığınma olanağı sunuyor. Her şey apaçık ortada. Avrupa AK Parti hükümetini istemiyor. CHP ve türevlerine sıcak bakıyor çünkü Erdoğan büyük bir İslam lideri olma yolunda ilerlediği için onu engellemeye çalışıyorlar.

 

Avrupa'nın arzusu İslamofobi ve ırkçılığı tırmandırmak sanırım…

Hitler yanlısı faşist ırkçılık Almanya'da yeniden canlandı. O zaman Yahudilere yapılanları Avrupa'da yaşayan Türkler'e de yapmak istiyorlar. Almanya'daki Türk bakkalların camına ‘Türkler'den alışveriş yapmayın. Türk müşteri istemiyorum' yazıyorlar ve bunu yapan Neonaziler değil, normal halk. Diktatör Erdoğan, faşist Türkiye söylemleriyle algı operasyonu yapan Alman medyası amacına ulaşıyor.

 

Almanya teröristleri besliyor

Bir de Türkiye'de hapis cezasına çarptırılmasına rağmen iade edilmeyen ve tam tersi Almanya tarafından himaye edilen Can Dündar var… Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Alman medyası FETÖ'nün darbeyle hiçbir ilgisi olmadığını yazıyor ve onları aklamaya çalışıyor. Alman devleti Can Dündar'a başta para yardımı olmak üzere her şekilde destek veriyor. Die Zeit Gazetesi Türkiye aleyhine yazı yazdığı için Dündar'ın tüm yazılarını hem Almanca hem de Türkçe yayınlıyor.

 

Almanya Türkiye'de de gizli iş çeviriyor

Almanya'nın Türkiye içinde gizli faaliyetleri var mı? Varsa bunu ne şekilde yürütüyorlar?

Alman vakıflar, STK'lar, Can Dündar'a çok yardım ediyor ve aynı oluşumlar Türkiye'de de mevcut. Türkiye aleyhine gizli işler çeviriyorlar. Gezi olaylarında bu STK'ların parmağı vardı zira Almanya üçüncü havaalanının yapılmasını istemiyor. Gezi olaylarının başlamasının en önemli sebeplerinden biri buydu. Hatırlarsınız, Gezi'nin liderleri açıkça üçüncü havaalanının durdurulmasını istedi. Normal şartlarda Türkiye'yi geçemedikleri ve önünü kesemediklerinden dolayı Türkiye'yi aşağıya çekmek için çeşitli olayları tetikleyecek planlar yapıyorlar.

 

Avrupa ‘Sultan Erdoğan' diyor

Avrupa Türkiye'den yeni bir Osmanlı doğmasından korkuyor olabilir mi?

Zaten Almanya'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan Sultan Erdoğan diye söz ediyorlar. Avrupa Osmanlı'yı kötü ve barbar olarak gösteriyor. Hilafetin geri gelmesinden korkuyorlar.

 

Batı'nın İslam korkusu yeniden mi canlanıyor?

Avrupa'da faşist ruh harekete geçti. İslam denince halkın aklına terör geliyor. Oysa 20 yıl önce İslamofobi diye bir şey yoktu. Yıllar önce Türkler ve diğer Müslüman ülkelerden Avrupa'ya gelip yerleşenler Türkçe bilmiyordu, okul okumuyordu. Alt işlerde çalışıyorlardı. Bu bir problem değildi. Fakat yeni nesiller çok iyi Almanca biliyor ve üniversite okuyor. Bu da Batı ülkelerini huzursuz ediyor.

 

Suriye'de ölenler Batının umurunda değil

Demokrasiden dem vuran Avrupa ülkeleri Suriye'ye yardım eli uzatmadığı gibi Türkiye'ye mülteciler konusunda da yardım etmiyor, verdiği sözleri tutmuyor. Bunun nedeni nedir?

Suriye'de büyük bir insanlık suçu yaşanıyor. Barış için hiçbir şey yapmayan Avrupa'nın Suriye'de ölen insanlar umurunda değil. Batı, Suriye'ye barış getirmek şöyle dursun, Türkiye'nin de Suriye, Mısır, Yemen, Irak, Libya gibi olmasını istiyor.

 

Suriye ve Gazze'de ölen çocuklar görmezden geliniyor. Kudüs'te ezan yasaklanıyor Türkiye dışında kimse tepki göstermiyor. Bu İslam düşmanlığı neden?

İslam faize karşı, dünyadaki sistem de faize dayalı. İslam sadece Müslümanların değil, bütün insanlığın ezilip sömürülmesine karşı. Sömürecekleri ülkeler üzerinden fayda sağlamak isteyen emperyalist ülkeler bu yüzden İslam coğrafyasına göz açtırmıyor. Sadece Osmanlı dönemi dünyada yaşanan en demokratik dönemdi.

 

Türkiye'yi artık kontrol edemezler

Türk halkının 15 Temmuz zaferi dünyada nasıl bir etki yaptı sizce?

15 Temmuz'da İstanbul'daydım. İnsanların sokaklarda canı pahasına demokrasiyi savunduklarını gördüm. Soros terör örgütlerini finanse ediyordu ama halk buna karşı çıktı. Türk milleti darbe yapılan diğer ülkelerdeki gibi sessiz kalmadı ve tepkisini net bir şekilde ortaya koydu. Diğer İslam ülkelerine yeniden umut olan Türkiye artık kolay kontrol edilen bir ülke değil.

 

Lozan sona ermek üzere

Ön bir değerlendirme yapacak olursak yeni sisteme geçilmesiyle birlikte Türkiye'yi önümüzdeki dönemde nasıl bir gelecek bekliyor?

Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir köprü. Doğal kaynaklar açısından da zengin bir alt yapıya sahip. Almanya Türkiye'nin tekrar Osmanlı gibi güçlenmesinden korkuyor. Lozan Antlaşması da sona ermek üzere. Bu noktada Türk hükümetinin nasıl bir adım atacağı merak konusu.

 

 

PKK bana fiziksel şiddet uyguladı

Türkiye lehine açıklamalarınızdan ötürü ülkenizde baskı gördünüz mü?

FETÖ ve PKK elini kolunu sallayarak Almanya sokaklarında eylem yaparken ben bir Alman vatandaşı olarak üç kere PKK'nın fiziksel saldırısına maruz kaldım. Beşiktaş saldırısı gerçekleştiğinde PKK'lı teröristler ve yandaşları Berlin sokaklarında bu saldırıyı kutladılar. Bu gösteriyi çekmeye çalışırken bana fiziksel saldırıda bulundular.  Alman Hükümeti de Türkiye lehine açıklamalar yaptığım için sosyal medya hesaplarımı blokladı, basın kartımı iptal etti.

 

Erdoğan İslam dünyasının umudu oldu

Türk milletinin çoğunluğunun ve İslam ülkelerindeki hakların büyük desteğini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı  Alman bir gazeteci olarak nasıl tanımlıyorsunuz?

Erdoğan adalet ve insanlık için politika yapıyor. Onun için siyonist ve emperyalistler ona karşı birleşti. Erdoğan tüm Müslümanları savunuyor ve sadece Türkiye için değil, İslam dünyası için de çok önemli. Müslümanlar için umut oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.