Yakın tarihimizin en başarısız siyasetçisi denince aklıma önce dayak yiyip kırık burunla dolaşan Mesut Yılmaz sonra da Kemal Kılıçdaroğlu gelir!

Partinin başına geçmesi yöntemi üzerinden oluşan şaibeler bir tarafa hitabet ve liderlik konusundaki yetersizliği, kifayetsizliğiyle birlikte başarısızlığını da tescilledi.

Makûs talih mi desem siyasi potansiyelden mahrum olmak mı, iç ve dış dizayn edicilerin her türlü zemin hazırlamalarına karşılık zat-ı muhteremin varlığı hiçbir vakit toplumsal karşılık bulamadı.

Sadece bununla kalsa iyiydi de, CHP kodlarına mugayir eylemleri, parti kimliğindeki başkalaşımlar ile CHP'li kemik tabanda bile hoşnutsuzluğa yol açtı.

Kılıçdaroğlu, CHP'yi misyonundan farklı bir yöne sürüklerken partiyi bir tür HDP kardeş partisine dönüştürmeyi başardı.

Hoş, CHP'nin DNA'sı göz önünde bulundurulduğunda şu kardeş parti mevzuunun ne anlama geleceği açık ve aşikârdır da biz bari buna başarı diyelim!

Kılıçdaroğlu'nun çizdiği zikzakların çapı kimi zaman kendini tekzibe dönüşse de mezkûr zatı makama atayanların henüz tüm ümitlerinin tükenmediğini her vesile ile görmekteyiz.

Fiziksel benzerliği üzerinden oluşturulan avantajla yeni bir Gandi çıkarma çabaları evvelki girişimlerde iflas etmiş olsa da beher vesile ile bu yönde pompalama yapılmaya devam edilmekte.

Vatana ihanet ve devlet sırlarını ifşa suçlamasıyla tutuklanan Enis Berberoğlu üzerinden oluşturulmaya çalışılan “adalet savaşçısı” kimliği üzerine yine Gandi tiplemesi monte edilmek isteniyor!

Çok yatırım yapılmış çok itimat vermiş veya henüz tüm ümitler tükenmemiş olacak ki FETÖ davasıyla ilgili hapis cezası üzerinden bir kahraman devşirme çabası sürdürülüyor.

Lakin Kılıçdaroğlu o kadar yetersiz bir siyasetçi oldu ki Amerikan New York Times gazetesi Kılıçdaroğlu'nu parlatma çabası içerisinde dahi başarısızlık vurgusu yapmak zorunda kaldı.

New York Times, “Genellikle çekingen kalmakla eleştirilen Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü, Türkiye'de parçalanmış muhalefet hareketlerini birleştirmeyi başaramamış olması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayanlar tarafından bir strateji değişikliği olarak görüldü ve memnuniyetle karşılandı. Son seçimlerde otoriter politikaları artıran Erdoğan'ın partisi karşısından CHP %25 oy almıştı.”

Gazetenin, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a yürüyecek olmasını Gandi'nin tuz yürüyüşüne benzetip kendisini cilalamaya çalışırken bile başarısızlığını tescil etmek zorunda kalması, kifayetsizliğin kabul edilmesi anlamına gelmiyor mu?

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş çağrısına HDP'nin desteği ise artık -bir tür- siyam partisine dönüştükleri için yadsınacak değildir.

Düne kadar siyasetteki FETÖ ayağı ortaya çıkarılsın, diye ünleyen Kılıçdaroğlu'nun bu uygulamanın sonucu olarak ortaya çıkan tutukluluk kararını ret etmesi manidar!

 CHP içerisine sızmış her kripto ceza aldığında Kılıçdaroğlu sokağa çıkacak olursa daha çok uzun bir süre yürüyecektir.

CHP'nin FETÖ imamının kim olduğu, Enis Berberoğlu'nun kayıtları kimden aldığının yakın zamanda deşifre olacağı ümidimizi muhafaza ederek söylüyoruz: “Kılıçdaroğlu'ndan bir Gandi devşiremezsiniz bayım, ondan olsa olsa küçük enişte çıkar!”

Twitter.com/sabihadogann

 

 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.